Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров. За його словами, ракети ATACMS могли б замінити радянські балістичні ракети "Точка-У".

Читайте також Зеленський і Байден обговорюють постачання ATACMS для ЗСУ, – Салліван

ATACMS допомогли б просуванню ЗСУ

Крамаров зазначив, що ATACMS – це ракета, яка летить по балістичній траєкторії та має 5 видів боєголовок, 4 з яких – це різні види касетних боєголовок. Мовиться не про касетні снаряди, які вже передали США. Це суббоєприпаси, кожен з яких автоматично далі наводиться на свою ціль.

Для нас вони зараз дуже допомогли б зокрема для нашого просування на усіх фронтах, особливо на Півдні. У нас зараз з балістичних ракет є радянська "Точка-У". Замість "Точки-У" ми могли б мати ATACMS. Бойове навантаження і дальність роботи закрили б те, що у російській армії виконує "Іскандер-М",
– пояснив він.

Крім того, ATACMS допомогла б ЗСУ набагато швидше дійти до узбережжя Азовського моря. Тоді наші військові зможуть використовувати широкий арсенал, щоб знищити Кримський міст.

Крамаров про ракети ATACMS: дивіться відео

Україні потрібні ракети ATACMS: останні новини

  • Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що лідер Штатів Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський обговорюють постачання далекобійних ракет ATACMS на потреби ЗСУ.
  • Видання The Wall Street Journal повідомляло, що після заколоту Євгенія Пригожина в Росії, який показав усі слабкості путінської диктатури, Вашингтон наблизився до рішення про надання Україні далекобійних ракет ATACMS, однак коли його остаточно ухвалять – невідомо.
  • Голова об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі прокоментував цю інформацію. Він зазначив, що зараз такого рішення у Білому домі немає. Однак свою позицію Вашингтон постійно переглядає.