Однак попри категоричність Олафа Шольца, Україні ще зарано розглядати питання отримання Taurus. Про це 24 Каналу сказав авіаексперт, заступник генерального директора компанії з виробництва РЕБ Анатолій Храпчинський.

Важливо Не через ядерну загрозу: чому насправді Шольц не передає Taurus Україні

Є одна умова

Ракети Taurus Україна може отримати, за умови, якщо матиме, наприклад, шведські літаки Gripen. Адже вони здатні нести Taurus. Винищувачі Gripen – це найближчий літак, який Повітряні сили ЗСУ можуть отримати із західних після F-16.

Я б розглядав питання щодо отримання Taurus вже після того, як ми матимемо шведські Gripen,
– зауважив Храпчинський.

За його словами, є позиційна складова, коли одна країна мусить дослухатись до іншої, та відбуваються дипломатичні розмови щодо отримання певних елементів озброєння.

Попри відсутність Taurus, наявне озброєння може дозволити Силам оборони завдавати ударів по низці стратегічних цілей росіян. Але їх, на жаль, українські військові можуть використовувати лише по тимчасово окупованій території. Проте на території Росії є велика кількість важливих цілей, які треба знищувати для того, щоб розривати логістичне плече.

Категорична позиція Шольца щодо Taurus Україні

  • Німеччина досі не ухвалила позитивне рішення щодо надання Україні далекобійних ракет Taurus. Зокрема, канцлер Шольц проти цього рішення. Депутатка Європейського парламенту Німеччини Віола фон Крамон-Таубадель розчарована байдужістю людей у Німеччині на те, що можна вочевидь побачити або почути в Україні.
  • Після переговорів з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком, 24 квітня Шольц заявив, що не змінює позицію Німеччини щодо передачі Україні далекобійних ракет.
  • У Бундестазі лютують через позицію канцлера та закликають його змінити думку.