Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат. Він зазначив, що ведуться певні заходи з "пасивної оборони".

Дивіться також Зброя "тотальної війни": що відомо про російські "Москіти", які добили катер "Івановєц"

Росіяни б'ють балістикою

Росіяни почали застосовувати в ракетних атаках більше балістичного озброєння. Юрій Ігнат розповів, що мова йде про ракети "Іскандер" та Х-22, аеробалістичні ракети "Кинджал", а також зенітні керовані ракети С-300.

Ігнат зазначив, Україна вже має можливість ефективно збивати російські "Шахеди" та крилаті ракети. Тому ворог вдається до балістики, яку можуть збивати лише певні засоби. Речник зазначив, що наразі найкращий захист від балістики – це пасивна оборона.

Противник часто б'є балістикою й по хибних цілях, так скажемо. І часто балістика не долітає туди, куди ворог мітить – є різні причини,
– зазначив Ігнат.

Він пригадав слова голови ГУР Кирила Буданова, який повідомляв, що якість ракет стає дедалі гіршою. Українці бачать наслідки ракетних обстрілів, з чого можна констатувати факт, що ракети летять не туди. Не всі балістичні ракети досягають своїх цілей.

Російські атаки дронами та ракетами

  • Під час атак "Шахедами" ворог почав застосувати нову тактику. Ворог все частіше використовує "Шахеди" по прифронтовій зоні, інколи навіть по лінії фронту – раніше такого не спостерігали. Саме тому у звітах відсоток збитих БпЛА став меншим.
  • У порівнянні з минулим роком окупанти змінили пріоритетні цілі – якщо раніше це були енергетичні об'єкти, то зараз вони ціляться по військових об'єктах, аеродромах, об'єктах військової інфраструктури. Однак разом зі збитими ракетами чи дронами, деяке озброєння просто не долітає до цілей.
  • Юрій Ігнат заявив, що Росія має достатньо засобів для проведення розвідки в Україні. Серед засобів як авіація – СУ-24МР та А-50, так і розвідувальні дрони. У ворога багато інформації, однак цивільні повинні уникати розповсюдження інформації у мережі.