Представник пресслужби ГУР МО Андрій Юсов в ефірі телемарафону повідомив, що для того, аби підготуватися до наступного масованого обстрілу, Росії потрібно близько тижня.

До теми У Росії, схоже, вичерпався запас іранських дронів: чого чекати далі

Україна готується до нового обстрілу

Юсов підкреслив, що Україна готується до подальшої ефективної роботи, зокрема готує системи ППО, але росіяни беззаперечно будуть продовжувати свої терористичні атаки.

Нас намагаються зламати, занурити в темряву і холод в період війни й змусити до перемовин на умовах агресора. Цього насправді не вийде, ми розуміємо, що періодичність – це приблизно "тиждень +". Тобто, це той період, який потрібен, щоб підготуватися до наступного масованого ракетного удару,
– сказав Юсов.

Яка ситуація у Росії з ракетами

Представник розвідки пояснив, що запаси високоточної зброї у Росії й справді виснажені. Проте точність для окупантів не обов'язкова, й у них ще залишилося багато не високоточних ракет.

Ми розуміємо, що запаси високоточної зброї у Росії значною мірою виснажені, але є багато ракет і не високоточних, ми й бачимо, що за точністю вони особливо і не женуться. У багатьох випадках розліт в кілометр – це умовна "норма" і влучання навіть не в об'єкти інфраструктури, а в цивільні будинки, лікарні – це і є ознака косорукості російських ракетників і в цілому режиму РФ,
– повідомив Юсов.

За його словами, значною мірою запаси ракет є у ворога саме до систем С-300. Тобто насамперед загроза є для прифронтових міст: Запоріжжя, Харкова, Миколаєва, Херсона, адже туди добивають С-300.

Україна працює над захистом цивільної інфраструктури та мирного населення, але розуміємо, що ворог попри всю свою недолугість є серйозним, озброєним, масовим. Тому, на жаль, ракетний терор ще може тривати,
– додав він.

Масований обстріл України 23 листопада

  • 23 листопада російські війська випустили по Україні 70 крилатих ракет і 5 безпілотників. Ударів завдавали по теплоелектростанціях і підстанціях України, проте є влучання і в житловий будинок у Києві, внаслідок чого загинули 3 людини.
  • Українська ППО збила 51 російську крилату ракету та всі 5 безпілотників. Але незбиті ракети влучили по інфраструктурі у місті Києві, а також у Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях.
  • Внаслідок цієї атаки в Україні почались масштабні перебої з енерго-, тепло- та водопостачанням.

До теми – скільки ракет Росія випустила по Україні 23 листопада: дивіться відео