Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Владислав Селезньов, прокоментувавши ракетний удар по Україні 8 грудня. Найімовірніше, попередні атаки дронами були спробою виявити місця розташування зенітних ракетних комплексів, радарів тощо.

До теми Вночі вдарили "Шахедами", а зранку – ракетами: усе, що відомо про ворожу атаку по Україні

Що далі може зробити Росія

Як наголосив Селезньов, ще минулого тижня окупанти запускали дрони за специфічними маршрутами. Цілком імовірно, що це була підготовка до подальших ракетних ударів. Окупанти хотіли визначити місця розташування ППО, щоб згодом завдати ефективніший удар.

Цього разу ракети запустили з території Бєлгородської області. Вони пройшли через Харків в бік міста Дніпро. А вже потім – рушили вздовж ріки Дніпро до Києва.

Дещо дивна траєкторія. Мабуть, ворог сподівався, що над акваторією річки немає майданчиків, де ми тримаємо наші пускові установки протиракетної оборони. Чи досягли вони успіху? Більшість ракет вдалося знищити. Результат для ворога не дуже вдалий. Наші оператори систем ППО непогано відпрацювали,
– сказав Селезньов.

Зрозуміло, що у ворога є ресурси, які він надалі буде використовувати. Ракетний терор продовжиться. Але сумнівно, що окупанти прив'язуватимуться до певних дат. Найімовірніше, вони орієнтуватимуться на періоди, коли енергетична інфраструктура України буде максимально завантаженою, щоб завдати якнайбільше шкоди.

Це означає, що у будь-який період під час зими ми маємо бути готовими до таких ударів. Ворог не звертає уваги на втрати серед цивільних та інші наслідки. Їхня ціль – знищення оборонно-промислового комплексу, ключових логістичних хабів, критичної та енергетичної інфраструктури,
– пояснив Селезньов.

Ракетний удар 8 грудня: коротко

  • Вранці 8 грудня Росія запустила крилаті ракети по Україні. Для цього вони використали 9 літаків стратегічної авіації. Відомо, що з 19 запущених Х-101/Х-555 вдалося збити 14 ракет.
  • Усі цілі, які летіли на Київ, вдалося збити. Внаслідок падіння уламків були певні пошкодження, але люди не постраждали.
  • Для ударів окупанти використали бомбардувальники Ту-95. Що це за літаки – читайте в матеріалі 24 Каналу.