Про це під час телемарафону розповіла речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк. Вона зазначила, що нам потрібно бути постійно готовими до того, що ворог може завдати ракетного удару.

Читайте також Черговий теракт проти українців: усе, що відомо про удар балістичною ракетою по Краматорську

Кораблів стало менше, але не загроз

Зауважимо, що 2 лютого в акваторії Чорного моря перебуває 1 ракетоносій, на борту якого може бути 8 ракет типу "Кинджал". До прикладу, 1 лютого таких суден було 3 з 20 ракетами. Але це не означає, що загроз ракетного удару немає. На цьому наголосила Наталія Гуменюк.


У Чорному морі – 1 ракетоносій з "Калібрами" / Інфографіка Генштабу ЗСУ

Речниця ОК "Південь" наголосила, що в нас триває гібридна війна. Тож ворог може продовжувати інформаційний тиск. Також може, традиційно для себе, тягнутися до "скреп, гасел типу "Можем павтаріть". І це не виключає, що наступного ракетного удару ворог може завдати 24 лютого.

Ми говоримо про те, що потрібно дійсно пильно спостерігати за діями ворога,
– підкреслила вона.

Оскільки ми заговорили про можливий ракетний удар, то нагадаємо про те, яких ракет у росіян залишилося в достатній кількості. На днях про це розповідав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Не лише "Калібри"

За словами Ігната, у росіян на балансі залишаються "Іскандери", Х-101, Х-555, а також ті самі "Калібри", якими атакують з акваторії Чорного моря.

А ще у достатній кількості у росіян старих і дуже небезпечних ракет. Мовиться про ракети типу Х-22, зенітні ракети до комплексів С-300, а також С-400. Не варто забувати також про можливі атаки іранськими ракетами, якщо Росії їх Тегеран таки передасть. Наразі ж такої інформації немає.

Не варто забувати також і про можливі удари ракетами типу "Кинджал". Їхні носії – винищувачі МіГ-31К. Коли ці повітряні судна підіймаються у небо, відразу ж оголошують про повітряну тривогу по всій території України. Пов'язано це з тим, що "Кинджали" ми не можемо збити.

Ми ж закликаємо вас не нехтувати правилами безпеки. Щойно пролунають повітряні тривоги – негайно вирушайте до укриття. Перебувайте там доти, поки не буде відбою. І стосується це не лише 24 лютого, коли ворог, цілком імовірно, може здійснити чергову атаку.