Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Олег Лісний. Він підкреслив, що у російському суспільстві панувала думка, що якщо Рамзан Кадиров помре, то все "завалиться".

Читайте також "Маркер" стабільності путінського режиму: як хвороба Кадирова може вплинути на Чечню та Росію

"Цей вкид, на мою думку, покликаний уникнути цього "чорного лебедя". Якщо раніше говорилося, що якщо Кадиров помре, то там все повалиться. Тепер, мені здається, потихеньку привчають суспільство, що є життя і після Кадирова, що прийде нова людина", – вважає він.

Конфлікт за крісло Кадирова

Олег Лісний зазначив, що вже шириться інформація серед росіян, хто міг би замінити Кадирова. Будуть з'являтись і нові прізвища. Російське населення готують до того, що ситуація в Чечні буде керованою, навіть якщо там поставлять нову людину.

Якщо не вдасться російському режиму передати цю владу якісно та ефективно, то може з'явитися якась конкуренція. Коли буде видно, що Кадиров уже "совсем плох", то може з'явитися конфлікт всередині за його крісло. Це може бути зоною нестабільності,
– припустив політолог.

Зараз Кремль намагається локалізувати цю "зону нестабільності" на самому початку та вказати, що її не може бути, тому що ситуація прогнозована, а влада з одних рук перейде в інші.

Хвороба Кадирова: головне

  • У березні 2023 року видання Bild написало, що у Кадирова серйозні проблеми з нирками. Принаймні так стверджував колишній віцепрем'єр Чечні Ахмад Закаєв. Зазначається, що Кадиров навіть привіз до Чечні медика з ОАЕ, бо не вірить лікарям у Росії.
  • У вересні того ж року в українській розвідці заявили, що Рамзан Кадиров перебуває у важкому стані. Представник ГУР МО Андрій Юсов наголосив, що чеченського терориста загострилися його хвороби.
  • У розслідуванні російських опозиційних журналістів мовиться, що у січні 2019 року Кадирову вперше поставили діагноз "некроз підшлункової залози". Навесні 2022 року стан здоров'я Кадирова став стрімко погіршуватися.
  • Журналісти пишуть, що у випадку смерті Кадирова або втрати ним дієздатності наступним лідером Чечні може стати Апти Алаудінов. Зараз він очолює спецназ АХМАТ та був одним з головних спікерів на з'їзді "Єдиної Росії".