Про це йдеться в розслідуванні російських опозиційних журналістів, передає 24 Канал. За даними видання, в січні 2019 року Кадирову вперше поставили діагноз "некроз підшлункової залози".

Читайте також Будні в Росії: в Дагестані силовики затримали та потягали асфальтом п'яного главу МНС Чечні

"Невелике нездужання"

Ось уже рік стан здоров'я глави Чечні викликає багато запитань. Той факт, що Кадиров хворий, офіційно заперечується насамперед ним самим і його оточенням,
– йдеться у матеріалі.

Водночас важко не помічати зміни у зовнішності Кадирова та його часті відпустки у зв'язку з "тимчасовою непрацездатністю".

Спочатку він повідомляв про "невелике нездужання", температуру і грип, за яких йому чомусь "крапельниці ставили всього два дні. На цьому моменті лікування банальної застуди крапельницями вже викликало у багатьох здивування.

Постійні зникнення Кадирова

Ще більше питань з'явилось восени 2019 року. Тоді жовтні Кадиров зник із публічного поля, а мережею ширились повідомлення про поганий стан здоров'я глави Чечні, пов'язаний нібито з його отруєнням.

Журналісти повідомляють, що саме з 2019 року щонайменше двічі на рік Кадиров почав проходити регулярні, зокрема й хірургічні, процедури в ЦКЛ Управління справами президента Росії.

В січні 2020 року Кадиров знову змушений був взяти відпустку у зв'язку з "тимчасовою непрацездатністю". І знову, за офіційною версією, у Кадирова були "дрібні проблеми зі здоров'ям", які, проте, знову лікували "курсом крапельниць" у Москві.

Різке погіршення

Навесні 2022 року стан здоров'я Кадирова став стрімко погіршуватися.

Навіть найбільш неуважний спостерігач не міг не помітити, як унаслідок відмови нирок і застою рідини в легенях (наслідки основного захворювання) Кадиров збільшився в розмірах у півтора рази. Форма його живота набула всіх ознак панкреатогенного асциту, у нього з'явилася моторошна задишка, він став насилу говорити, повільно ходити, занадто тепло для чеченського клімату одягатися,
– пишуть автори розслідування.

Вже у вересні того ж року, за даними видання, Кадиров потрапив у реанімацію. Офіційно російські ЗМІ повідомляли, що Кадиров "у відрядженні".

Читайте також Має одне завдання: як Кадиров використовує Росію для власної вигоди

За даними джерел серед лікарів, в ході проведення загального обстеження були отримані дані МРТ мозку, результати якої "привели близьких Кадирова в пригнічений стан".

Колишнього лідера вже не буде, хвороба буде серйозно впливати. Навіть у тому випадку, якщо він зараз і одужає, він буде вже ні живим, ні мертвим…
– повідомляють джерела, близькі до Кадирова.

Хто стане наступником

У разі смерті Кадирова, або втрати ним дієздатності, наступним лідером Чечні може стати Апти Алаудінов. Зараз він очолює спецназ АХМАТ та був одним з головних спікерів з'їзді "Єдиної Росії". У січні з'явилася новина, що Алаудінов став довіреною особою Путіна на президентських виборах, а в лютому глава Чечні привітав його з чудовим закінченням навчання в Академії Генштабу ЗС Росії.

У березні Алаудінов успішно завершив переговори про перехід кістяка ПВК "Вагнер" до очолюваного ним спецназу "Ахмат". А потім Путін підписав наказ про призначення Алаудінова на посаду заступника начальника Головного управління з військово-політичної роботи міноборони Росії.

Раніше Кадиров дозволив силовикам ліквідовувати без суду та слідства не тільки підозрюваних у здійсненні злочину, але і їхніх родичів. Путін очікувано ніяк на це не відреагував, адже Кадиров користується недоторканністю та робить абсолютно все, що йому заманеться.