Адже це є порушенням Конституції України. Таку думку висловив спікер парламенту Дмитро Разумков.

Читайте також Разумков прокоментував чутки про союз з Кличком і Гройсманом та створення своєї партії

Разумков: Вибори до парламенту повинні відбутися в останню неділю жовтня 2023 року

За його словами, Рада ніколи не працювала рівно 5 років. До того ж цей парламент 9-го скликання пропрацює найменший термін, ніж усі попередні. Політик пояснив, у Конституції написано – "вибори відбуваються в останню неділю п'ятого року повноважень".

Оскільки Верховна Рада 9-го скликання почала працювати 29 серпня 2019 року, то вибори повинні відбутися в останню неділю жовтня 2023 року,
– пояснив політик.

Журналіст "Української правди" зауважив, що депутати можуть сказати, ніби їх обмежують у правах через обрання парламенту на 5 років. Разумков заперечив це твердження. Мовляв, всі права регламентуються Конституцією.

До того ж спікер наголосив, там не прописано, що строк повноважень Верховної Ради має становити саме 5 повних років. "Там не написано 5 повних років, правда? Як дітей, знаєте, питають – тобі скільки повних рочків?", – відзначив він.

Разумков ухилився від відповіді, чи збирається балотуватися на наступні президентські вибори. Натомість запевнив, що точно піде на парламентські.

В Україні хочуть поміняти місцями парламентські й президентські вибори

  • В "Українській правді" з'явилася інформація про те, що в Офісі Президента хочуть змінити процедуру проведення виборів. Щоб спочатку українці обирали президента, а потім – парламент.
  • Нібито формальною підставою для переносу виборів в команді президента розглядають норму Конституції про те, що Рада обирається на 5 років.
  • Один з депутатів розповів виданню, що ця Рада попрацює лише 4 роки і 2 місяці, що можна вважати "порушенням волевиявленням виборців". Саме цим аргументом начебто хочуть скористатися на Банковій.