Ці процеси є показовими й не можуть не тішити, однак українцям зараз важливо витримати холодний розум і не піддатися емоціям, які б нашкодили, зокрема і військовій допомозі від Заходу. Про це 24 Каналу заявив політолог Микола Давидюк.

Дивіться також Вони не ховають свої обличчя, – у Міноборони пояснили, звідки взялися російські добровольці

"Я б не переоцінював цей їхній шлях. Нехай там росіяни з росіянами товчуться, їм це приносить задоволення. Тим більше, що росіяни – це якраз та натура людей, які люблять, щоб їх били їхні ж домашні. Не просто так і є фраза "б'є – значить любить", – прокоментував Давидюк.

В України є важливіші цілі

Політолог наголосив, що спостерігати за деструктивними процесами в Росії приємно, однак в України є важливіші цілі. Завдання нашої держави наразі – тримати Бахмут, звільняти атомні станції від росіян та отримати F-16.

Нам важливо зараз не переграти та не перетворитись на "пабєдобєсіє". Також дуже важливо, що там немає українських паспортів, і важливо, щоб їх там не знайшли,
– наголосив Давидюк.

Причина дуже проста – якщо там з'являться українці, росіяни почнуть розхитувати цю тему проти отримання нашою державою західних винищувачів.

Західні союзники наголошують, що Україна не повинна завдавати ударів по Росії їхньою зброєю. Україні важливо не переходити чужий кордон, а зосередитися на звільненні своїх територій.

Політолог впевнений, що саміт у Вільнюсі стане відправною точкою в отриманні Україною винищувачів F-16. Це те, що зможе жорстко переламати війну, більше навіть за HIMARS, Patriot та ATACMS. Мовиться про кількість від 70 до 100 літаків, а це мільярди доларів. Тому зараз потрібно історію із заворушеннями в Росії проходити надзвичайно обдумано та обережно.

Прорив російських повстанців набирає сили: дивитися відео

Що відомо про спецоперацію на території Росії

  • 22 травня бійці Російського добровольчого корпусу заявили, що перетнули кордон Росії. А на прикордонному пункті Федеральної служби безпеки виникла пожежа.
  • Наразі відомо про "звільнення" населених пунктів Козинка, Грайворон та Гора-Подол. Місцева влада повідомляла, про двох поранених мирних жителів. Загиблих серед мирного населення нині немає.
  • Аналітики припускають, що за словами про мету щодо створення "демілітаризованої зони" стоїть намір пересунути частину ворожих військ з інших частин фронту на охорону кордону з Україною.
  • Речник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов наголосив, що українські сили не мають ніякого стосунку до подій, що відбуваються на території Росії. Там почалася операція, в які участь беруть винятково громадяни Росії