Реакція іспанського прем'єра Маріано Рахоя на референдум щодо незалежності Каталонії була такою ж дурною, як безрозсудним було саме голосування, пише видання Bloomberg, яке цитує Наталія Лебідь у статті для сайту "24".
Читайте також: Чи мала право іспанська влада так реагувати на референдум у Каталонії: думка дипломата
"Каталонським посадовим особам не слід було призначати референдум, але, оскільки вони це вже зробили, іспанські посадові особи не мали його зупиняти. Розв'язання конфлікту цим тільки ускладнилося", – вважає інформаційне агентство.
Рахой, додає видання, намагався вплинути на ситуацію виключно за допомогою каральних органів. Він висунув на перший план поліцію, наказав арештовувати політиків, лупцювати виборців, захоплювати урни для голосування.
Насилля, яке почалося, було шокуючим для Західної Європи. Недавній референдум по іракському Курдистану проходив більш мирно,
– порівнюють автори публікації.
Відтепер вихід із ситуації знайти буде непросто. Проявляти емпатію до національних меншин не означає проявляти слабкість, говориться у статті, тож уряд Іспанії мав би "святкувати плюралізм всередині країни, а також зміцнювати відчуття спільної мети".
"Чи є недільне насилля точкою неповернення для заявки Каталонії на незалежність? – запитує Bloomberg. – Воно значно збільшило напругу та залишило обидві сторони глибоко укоріненими у своїй правоті. Убезпечення Іспанії від значних політичних та економічних потрясінь потребує терпимості та терплячості, а також деякої кількості політичних навиків".
Детальніше читайте у публікації: Маріано, підРахой! Реакція світу на референдум у Каталонії та його наслідки для Іспанії