Дані були опубліковані на сайті Державної виборчої комісії республіки.

Читайте також: "Не дозволимо недоумку змінити назву держави": у Македонії відбувся референдум на фоні протестів

Згідно з результатами обробки 98,58% протоколів, 604 669, або 91,48% громадян, що проголосували, підтримали зміну назви країни на "Північна Македонія", 37 283, або 5,64% виступили проти.

Явка на референдумі склала 36,87%.

Референдум є консультативним і його результат (як і низька явка) не чинитиме прямого впливу на процес перейменування країни. Однак прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв вже заявив, що "воля тих, хто голосував на цьому консультативному референдумі, має перетворитися на політичну діяльність у органі законодавчої влади".

Навіщо потрібне перейменування Македонії?Суперечка щодо назви "Македонія" між Грецією та Республікою Македонія триває вже понад 20 років. У Греції назву Македонія має історична область на півночі країни. 17 червня офіційні Скоп’є та Афіни підписали історичну угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

Підписання угоди мало б покласти край 27-річній суперечці між двома країнами, проте після цього в країнах спалахнули масові протести. Саме затягування з перейменуванням країни вважається головною перепоною на шляху Македонії до вступу в ЄС та НАТО.