Радянський Союз Михайло Горбачов очолив у 85-му році і наступні 6 років розбивав залізну завісу. Що цікаво, у вихідця з російської глибинки майже не було шансів на стрімку політичну кар'єру.
Коли став Генсеком, з усіх сил намагався завершити холодну війну. Найперше, подружився з політиками по той бік завіси. Його бачили і в компанії Маргарет Тетчер, і Рональда Рейгана. Архітектор перебудови навіть взяв участь у засіданні Великої вісімки – нечуване зближення із загниваючим Заходом.
Всередині країни зміни теж йшли повним ходом. У виборчих списках несміливо з'являлися перші кандидати-некомуністи. Навіть главу держави вперше обрали на виборах. За інакодумство більше не відправляли в табори, а політв'язнів повертали із заслань. На голубих екранах з'явилась реклама. Так себе піарив перший бізнес, який дозволили у вигляді кооперативів.
Втім, політика гласності йшла в ногу з незграбними економічними кроками. Заводи реорганізували невміло. Заборона на алкоголь принесла мільярдні збитки бюджету. Розквітав рекет. На вулиці з протестами вийшло збідніле населення. В Азербайджані та Вірменії спалахнули міжнаціональні конфлікти, які жорстко придушили. Чи не останньою краплею стала невміла евакуація після Чорнобильської трагедії та кричуще приховування її наслідків.
На міжнародній арені Горбачова обожнювали за фактичне припинення "холодної війни" і навіть вручили за це Нобелівську премію миру.
Після розпаду Союзу колишній Генсек продовжив поїздки по західних країнах. Читав лекції у найпрестижніших університетах і виступав як експерт. Уже по новій Росії. Втім, незважаючи на любов Заходу, у рідній країні його недолюблюють.