Про це Волкер сказав в інтерв'ю "Эхо Москвы", відповідаючи на питання, яку інформацію мають США щодо розташування військових частин РФ на сході України.

"Що б я не сказав, мені відразу заперечить хтось, кому не подобаються ті чи інші цифри, але дозвольте мені зазначити, що ми дуже ретельно вивчили це питання. У нас є дуже добра інформація про командирів, ланцюжок командування, типи військ, їх фінансування, чисельність військовослужбовців регулярної російської армії, чисельність спеціалізованих підрозділів, а більшу частину сил складають контрактники", – заявив спецпредставник Держдепу США.

Читайте також: З Росії на Донбас перевозять боєприпаси для важкої зброї, – ОБСЄ

При цьому Волкер зізнався, що США бувало діяли таким же чином під час своїх військових операцій, проте у ситуації з Росією на Донбасі більшу частину її сил складають контрактники, фінансування яких здійснює саме РФ.

Я буду дуже відвертим: США діяли таким же чином в інших місцях, де ми використовували підрядників як доповнення до військових операцій США, і в цьому випадку склалася така ж ситуація. Здійснюється безпосереднє російське командування і управління через ланцюжок командування, що включає регулярні війська, регулярних офіцерів, але більшу частину сил складають контрактники, яким платить Росія,
– наголосив Волкер.

До слова, напередодні Курт Волкер порівняв дії та ведення політики президентами Росії та України Володимиром Путіним та Петром Порошенком. Так, Волкер заявив, що Путін прагне влади всередині країни та впливу за її межами, а Порошенко хоче щось зробити для своєї держави.

Хто такий Курт Волкер? Американський дипломат, у 2017 році був призначений спеціальним представником Держдепартаменту США з питань України. Він координує зусилля Держдепу з врегулювання російсько-українського конфлікту. Позиція Волкера є такою: "Донбас – це територія, яка була захоплена і окупована, а у випадку Криму, Росія також анексувала цю територію. Це просто неприйнятно".