Про це президент України Володимир Зеленський заявив на брифінгу, який відбувся на відкритті другої черги нового корпусу "Охматдиту".

Цікаво Зеленський створив ще одну військово-цивільну адміністрацію на Донбасі

Він пояснив, що робота керівника української групи є дуже складною. Саме тому до вибору нового очільника віднеслись дуже відповідально. "Треба знайти баланс. Людина, з якою розмовляє Росія. Людина, яку поважають в Україні. Людина, яка може домінувати за столом перемовин. Людина, яка може зреагувати, не зрадити Україні в дуже складні моменти. Людина з досвідом", – пояснив Зеленський.

Тому цей вибір – це не просто чергова посада, це один з найскладніших кадрових виборів,
– зазначив президент.

Він розповів, що наразі є декілька претендентів на цю посаду. Один з них – віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков.

"Ми також говоримо з першим президентом України Леонідом Макаровичем Кравчуком. Є ще кілька кандидатів", – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що вже найближчими днями стане відомо, хто очолив групу. Також Зеленський висловив подяку Леоніду Кучмі за роботу. "Він багато працював. Це складна робота – очолювати таку посаду. Саме там засідання йдуть по 10 – 15 годин. Інколи люди сперечаються, а інколи знаходять вихід, який потім зберігає велику кількість життів на Донбасі", – розповів президент.

Він додав, що більшість депутатів Верховної Ради, які говорять про війну на Донбасі та про те, як Україні треба діяти – вони навіть не розуміють, що відбувається.

Що відомо про участь Кучми в ТКГ щодо Донбасу

  • Другий президент України Леонід Кучма з перших тижнів війни брав участь в переговорах по Донбасу та був повноважним представником України в ТКГ.
  • Так званий Мінський протокол від офіційної української сторони він підписав у 2014 році. Він вже заявляв про свій відхід з контактної групи по Донбасу. Це було у вересні 2018 року.
  • В червні 2019 року президент Володимир Зеленський знову призначив його представником України в контактній групі по Донбасу. Однак рівно через рік, у червні 2020 року, Кучма склав повноваження.

Як прокоментував свою відставку Кучма?

Він запевнив, що протягом останнього року робота ТКГ була відновлена ​​і значно просунулася. Вони здійснили низку важливих кроків та досягнули важливих домовленостей.

Кучма не пояснив, чому саме вирішив скласти повноваження. Він лише наголосив, що й надалі в разі необхідності готовий ділитися досвідом та надавати консультації щодо кроків на шляху до встановлення миру.