Таким чином Росія підтверджує свідому ескалацію напруженості в українсько-російських відносинах, повідомили у прес-службі МЗС.

Цікаво Парад перемоги у Москві: у делегації з Киргизстану виявили коронавірус

Така політика мілітаризації Криму представляє серйозну загрозу європейській безпеці.

Водночас на сторінці представництва президента України в АР Крим у фейсбуці мовиться, що Україна засудила мілітаризацію Криму.

Заступниця представника президента в АР Крим Таміла Ташева назвала військовий парад на території окупованого півострова в умовах пандемії "черговим злочином РФ проти населення".

Такі дії є однією зі складових послідовної російської політики щодо спотворення історичної правди про Другу світову війну і покриття злочинів радянської влади під час депортації кримськотатарського народу, вірмен, болгар і греків у травні 1944 року, виправдання окупації півострова у 2014 році,
– наголосила Ташева.

Вона додала, що Росія поступово перетворює окупований півострів на військову базу.

Важливо Путін попри пандемію провів парад у Москві: фото, відео

Що відомо про парад у Криму

  • Попри пандемію коронавірусу, Президент Росії Володимир Путін 24 червня влаштував на Красній площі в Москві пафосний військовий парад.
  • Військові брали участь в параді без засобів захисту. Люди, які запрошені подивитися видовище на трибунах, також не мали одягнутих масок.
  • Водночас парад пройшов у Сімферополі, Керчі та Севастополі. На півострові діє заборона на проведення масових заходів через пандемію коронавіруса.