У Вірменії можуть заарештувати Владіміра Путіна, адже ще 17 березня 2023 року МКС видав ордер про арешт російського президента. А набуття чинності Римського статуту буквально зобов'язує Єреван піти на цей крок за умови, що диктатор таки наважиться приїхати.

Читайте також Путін вперше від початку повномасштабної війни відвідає країну НАТО: Reuters назвали дату

Ратифікація статуту зустріла чималу критику

Як зазначають у місцевих ЗМІ, ратифікація Римського статуту Вірменією обурила російську сторону. Ба більше, МЗС Росії ще й ноту протесту надіслала після того, як уряд Вірменії відправив до Національних зборів Римський статут на ратифікацію.

Звернімо увагу, що для Вірменії важливо було долучитися до Римського статуту. Офіційні особи у країні наголошували, що відповідне рішення, на їхню думку, дасть можливість притягнути до відповідальності Азербайджан "за скоєння воєнних злочинів".

Зауважимо, що ратифікація Римського статуту парламентом Вірменії відбулася 3 жовтня 2023 року. А вже 13 жовтня закон про ратифікацію підписав президент Вірменії Ваагн Хачатурян.

Міжнародний кримінальний суд у листопаді минулого року заявив, що набуде чинності Римський статут у Вірменії 1 лютого 2024 року. Власне, так і сталося.

Коло навколо Путіна звужується

  • Для українців новина щодо набуття чинності Римського статуту у Вірменії однозначно позитивна. Вона дозволяє звузити коло країн, які абсолютно безкарно може відвідати Владімір Путін.
  • Власне, на нього, а також дитячу омбудсменку Росії Марію Львову-Бєлову Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери 17 березня 2023 року. Цю парочку звинувачують у скоєнні незаконної депортації українських дітей до Росії від початку повномасштабного вторгнення.
  • Римський статут таки діє. Адже саме тому Владімір Путін не наважився поїхати у серпні до Південно-Африканської Республіки, де відбувався саміт БРІКС. Ще за кілька тижнів до заходу стало відомо, що він відбудеться без фізичної присутності російського президента. У Кремлі вигадували всілякі байки. Реальна ж причина проста: він боявся бути заарештованим.