Доручення РНБО в енергетичній сфері

На засідання РНБО з доповідями виступили міністри, представники ГТС та "Нафтогазу". Після того чиновники схвалили кілька рішень.

Читайте також Режим надзвичайного стану: Молдова відреагувала на газову кризу

Уряду та місцевим органам влади доручили вжити заходи для негайно виконання рішень РНБО з 2019 року в енергетичній сфері. Зокрема, мовиться про забезпечення енергобалансу в Україні, який схвалили ще 2 роки тому.

Є саботаж у питанні створення повного енергетичного балансу України. Певне коло осіб, які в народі звуться олігархами, мають вплив у цій галузі. Вони можуть бути причетним до того, що в нашій країні досі не з'явився такий фундаментальний документ,
– заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Тому вже 23 жовтня створять велику робочу групу, аби весь процес став публічним і зрозумілим.

"Це для того, щоб вже у жовтні 2022 року ми не робили такі засідання, а всі мали працювати в автоматичному режимі, а не пожежному", – пояснив Данілов.

Крім того, Кабміну доручили у триденний термін вжити вичерпних заходів для безперебійного постачання газу споживачам та підприємствам до кінця опалювального сезону.

Україна постачатиме газ у Європу

РНБО доручила "Нафтогазу" та оператору ГТС визначити спеціальні умови для транспортування природного газу у Європу. Мовиться про щонайменше 55 мільярдів кубів на рік.

Дивіться відео з брифінгу Данілова: