Це технічний законопроект, який має дозволити ДБР нормально працювати, розповіла кореспондентка в прямому ефірі 24 Каналу.

Читайте також: В Україні мають намір штрафувати посередників, які допомагають з працевлаштуванням за кордоном

Нині в Державному бюро розслідувань працює дві людини.

Цей закон дає можливість призначити конкурс і обрати керівників центрального апарату, а також запустити процес та вибрати працівників оперативного блоку. ДБР зможе укладати договори про міжнародно-технічну допомогу, перенести територіальні управління і відкрити в тих містах, які мають умови для розташування органів, де будуть поширювати свою діяльність на кілька областей,
– розповів директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

Закон ще не набув чинності, його депутати мають підготувати до другого читання і в цілому проголосувати. Опісля, його має підписати президент України і вже тоді ДБР зможе працювати нормально в повному обсязі. Депутати планують це зробити 1 вересня 2018 року.

Також у першому читанні депутати хвалили президентський законопроект про валюту. Він передбачає валютну лібералізацію, а також буде корисний для підприємців.

Не потрібно буде брати індивідуальну ліцензію на операції з валютою. А також зніматимуться терміни до 180 днів, які були передбачені Національним банком України,
– додала представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

Народний депутат Тетяна Острікова зазначила, що вони підготували альтернативний законопроект про валюту і до другого читання будуть його доповнювати, аби він був ідеальним для подальшої роботи підприємців.

Однак, щодо важливих законопроектів про ЦВК, Антикорупційний суд та призначення аудитора НАБУ у Верховній Раді досі рішень немає.