2014-й рік, 17 липня. Рейс МН-17 Амстердам – Куала-Лумпур. На борт Boeing-777 сідають 298 людей. Без жодних зауважень та затримок літак набирає висоту 10 тисяч метрів. О 13:17 по Грінвічу він опинився над територією так званої "ДНР". Екіпаж провів сеанс зв'язку з Дніпропетровськими диспетчерами, а через 8 секунд зник з радарів.

Читайте також: Збитий Boeіng-777 у цифрах (Інфографіка)

Обшивку лайнера пробили близько 800 осколків. Падаючи, літак просто розвалювався на шматки. Його рештки розкидало на 50 квадратних кілометрів. Керівництво терористів під час спецоперації всі дії координувало з Москвою.

Обережно! У відео присутня ненормативна лексика!

Одразу після катастрофи, сепаратиські та російські ЗМІ починають трубити про успішну спецоперацію. Називають точний час і місце падіння. Хизуються, що бойовики ліквідували український АН-26.

На місце падіння літака першими прибули терористи. Вони шукали пілотів і чорні скриньки. Як тільки зрозуміли, що уражена ціль не військова, а цивільна, оточили периметр і нікого не допускали до уламків.

Читайте також: Росія закрила небо на кордоні з Україною за добу до збиття Boeing 777, – ЗМІ

Зрозумівши, що спецоперація провалена, згадки про збитий АН масово починають видаляти. А в російських виданнях стартує нова лінія пропаганди. То, мовляв, українські Збройні Сили хотіли збити літак Путіна, то Boeing впав через атаку українського винищувача. За розслідування взялась Рада безпеки Нідерландів. В групу експертів увійшли спеціалісти п'яти держав. Родичі загиблих вимагали покарати винних, а Росію закликали не перешкоджати слідчим діям.

Наш літак. Екіпаж і 43 малазійські громадяни загинули під час цієї трагедії. Ми хотіли б, щоб винні були притягнуті до відповідальності. І ми зробимо все можливе, щоб це сталося,
– заявив генеральний інспектор поліції Малайзії Тан Шрі Халід Абу Бакар.

Через два роки слідчі оприлюднили свій звіт. У ньому наведені беззаперечні докази, що установку "Бук", з якої і збили літак, привезли саме з Росії, а після використання швидко відправили назад. Також експерти визначили точний тип ракети та місце її запуску. Навіть уклали список із сотні підозрюваних. Але їхні імена й досі засекречені.

Факти однозначно доводять, що літак МН-17 був збитий "Буком" з поля біля Первомайська, території, яку контролювали проросійські бойовики,
– сказав голова департаменту розслідувань поліції Нідерландів Гілберт Пауліссен.

Путінська пропаганда розвалилась як картковий будинок. Але свою провину Москва не визнає. А щоб уникнути відповідальності, скориставшись правом вето, заблокувала створення міжнародного трибуналу ООН. Країни-учасники розслідування шукають альтернативні варіанти встановлення справедливості і ухвалили рішення про заочне засудження винних. Тому ймовірно, що вже скоро ми почуємо імена тих, хто одним рішенням позбавив життя майже триста мирних громадян.

Читайте також: В "ДНР" зробили неочікувану заяву про хід розслідування катастрофи малайзійського Boeing-777