Отже, на Романові Гринкевичу кросівки Louis Vuitton модель Show Up Trainers. Їхня вартість на офіційному сайті – 1100 доларів США.
Читайте також Гринкевича-молодшого у кайданках привезли до суду: йому обиратимуть запобіжний захід
Майже шість мінімальних зарплат
Отже, 1100 доларів або близько 41 тисячі гривень за нинішнім курсом – сума, яка, здавалося б, не мала нас цікавити. Але є один момент: Романа Гринкевича підозрюють у розкраданні українського війська. А це означає, що можна припустити, що це взуття, як і багато чого іншого, він міг придбати за наші з вами кошти – за бюджетні.
На Романові Гринкевичу кросівки за 1100 доларів / Скриншот з відео
Ось ці кросівки на офіційному сайті / Скриншот
А тепер спробуймо розкласти цю вартість на інші категорії. До прикладу, мінімальна заробітна платня в Україні – 7100 гривень. Отже, вартість кросівок – майже 6 мінімальних зарплат.
Вчитель початкових класів заробляє щонайменше 7 тисяч гривень, а в середньому: від 9 до 20 тисяч гривень. А отже, одна пара кросівок – два місяці оплати за роботу вчителя, якщо брати вищу планку. Якщо ж говорити про мінімальну, то цю суму вчитель збиратиме упродовж практично шести місяців.
Вчителі початкових класів заробляють від 7 тисяч гривень / Скриншот
А тепер про наболіле – FPV-дрони. За орієнтовним підрахунком, компоненти для 7-дюймового обійдуться у 290 доларів, для 8-дюймового – майже 470, а для 10-дюймового – близько 720. Це означає, що пара кросівок Гринкевича-молодшого – від одного великого і малого до трьох малих FPV-дронів, якими можна знищувати ворога.
Повернімося до судового засідання. Перед ним в Офісі генпрокурора клопотали про арешт Романа Гринкевича з можливістю внести заставу у розмірі 500 мільйонів гривень.
Справа Гринкевичів: коротко про головне
- Отже, Ігореві Гринкевичу та ще чотирьом членам злочинної організації оголосили про підозри. Був серед них також Роман Гринкевич – син львівського бізнесмена.
- Згідно з даними слідства, Гринкевичі разом зі своїми компаніями завдали бюджету України збитків на майже 1 мільярд гривень. Зокрема, вони влаштували оборудку, пов'язану із закупівлями одягу та білизни для Збройних Сил України.
- 29 грудня 2023 року Ігоря Гринкевича затримали. Сталося це під час його спроби дати хабаря одному з керівників Головного слідчого управління ДБР.
- Тоді він пропонував 500 тисяч доларів, щоб посприяли поверненню майна, вилученого під час розслідування у підконтрольних йому компаній.
- Відомо, що Гринкевичі уклали з Міноборони 210 контрактів. Майже всі договори розірвали, коли з'явилася інформація про корупційні схеми. Чинний наразі один контракт на постачання харчів військовим на Миколаївщині та Херсонщині.