Аналітики ISW вважають, що керівництво Росії говорить про "активну оборону" Авдіївки, щоб приховати "відсутність будь-якого значного російського прогресу навколо Авдіївки". Крім цього, таким чином ворог намагається пояснити свою нездатність "трансформувати тактичні досягнення в оперативно значущі успіхи".

Дивіться також "Ситуація стабільно важка": у ЗСУ пояснили, чому ворог хоче захопити Авдіївський коксохім

Безуспішно наступають, а не обороняються

Глава ворожого міноборони Росії Сєргєй Шойгу продовжує називати російські наступальні дії в Україні частиною "активної оборони". У такий спосіб він намагається зменшити очікування щодо здатності російських військових досягти оперативно важливих цілей.

Шойгу заявив 1 грудня під час селекторної наради з російським військовим керівництвом, що російські війська ведуть "активну оборону" в Україні і захоплюють більш вигідні позиції на кожному оперативному напрямку.

Водночас він, ймовірно, відзначив ті бригади, які діють в районах, де ворожі війська проводять наступальні операції, а не обороняються від українських штурмових дій.

Шойгу і Путін почали називали російські наступальні операції із захоплення Авдіївки "активною обороною" після того, як перший російський механізований наступ не зміг досягти значних тактичних успіхів на початку жовтня 2023 року.

У Росії проблеми на Херсонщині

  • Аналітики спостерігають неспроможність Росії створити згуртоване військо на лівобережжі Херсонщини. Усе більше деградує російське угрупування сил "Дніпро", однак поки незрозуміло, чи це суттєво вплине на ситуацію на фронті.
  • Як пишуть у ранковому зведенні за 30 листопада в Інституті вивчення війни, частина загарбників відмовляється штурмувати позиції ЗСУ через брак зброї. Власне, йдеться про 810 морську піхотну бригаду Росії у складі сил "Дніпро", яка дислокується поблизу Кринок.
  • Наприкінці жовтня Кремль призначив командувача ВДВ генерал-полковника Міхаіла Теплінського командувачем угруповання військ "Дніпро". Вочевидь, однією з головних його цілей є забезпечення кращої координації в підрозділах.