Як пишуть у ранковому зведенні за 30 листопада в Інституті вивчення війни, частина загарбників відмовляється штурмувати позиції ЗСУ через брак зброї. Власне, йдеться про 810 морську піхотну бригаду Росії у складі сил "Дніпро", яка дислокується поблизу Кринок.

Дивіться також Росіяни тиснуть під Бахмутом та Авдіївкою: як за тиждень змінилась лінія фронту

"Друга армія світу" лише деградує

Аналітики констатують, що угруповання сил "Дніпро" формується з елементів різних військових округів та здебільшого і так здеградованих підрозділів. А за останній час ситуація лише погіршилась.

Водночас поки що незрозуміло, чи виклики командування й управління, з якими стикаються російські сили в Херсоні, спричинять помітні наслідки на полі бою,
– наголошують експерти.

Наприкінці жовтня Кремль призначив командувача ВДВ генерал-полковника Михайла Теплінського командувачем угруповання військ "Дніпро". Вочевидь, однією з головних його цілей є забезпечення кращої координації в підрозділах.

Однак російське військове командування навряд чи зможе розв'язувати проблеми з управлінням сил "Дніпро" у короткостроковій перспективі, а продовження українських наземних операцій на лівобережжі, швидше за все, лише ускладнить ці зусилля,
– пишуть в ISW.

Отже, у складі російських військових сил "Дніпро" підрозділи:

  • Чорноморського флоту;
  • Каспійської флотилії;
  • Південного військового округу;
  • Центрального військового округу;
  • Північного флоту;
  • Військово-десантних військ.

Дивіться також Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

Сили оборони України не дрімають

Додамо, що керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко зазначав: Сили оборони мають декілька амбітних цілей щодо лівого берега Херсонської області. Серед них – вихід на адмінкордон з Кримом.

Разом з тим наразі ЗСУ, за його словами, мають за мету – рух далі на Раденськ, що в Олешківській міській громаді, та східніше. Це необхідно для витіснення ворога, розширення плацдарму та унеможливлення для окупантів користування логістичними маршрутами.

Окрім того, у Генштабі 30 листопада інформували, що наші захисники утримують позиції на лівому березі Дніпра, продовжують вести контрбатарейний вогонь, завдаючи ударів по тилу російських загарбників.