Кирило Буданов попередив про нелегкий період зі середини травня. Про це він розповів у інтерв'ю BBC News 19 квітня.

Дивіться також Чим Україна збиває російські "сушки" і "тушки": Буданов розкрив деталі

Буданов розповів про ситуацію найближчим часом

Очільник ГУР, відповідаючи на уточнювальне питання щодо того, на чому базуються їхні прогнози, дав чітку відповідь. "На фактах, цифрах, документах і тому подібне", – наголосив Буданов.

Коментуючи те, про що говорять сьогодні ці цифри, він зазначив, що "нас чекає досить важка, за нашою оцінкою, ситуація найближчим часом". Однак, Буданов наголосив, що ситуація не катастрофічна, це теж треба розуміти. "Армагеддон не відбудеться, як багато хто зараз починає казати. Але проблеми з середини травня будуть", – відповів очільник ГУР.

"А якщо говорити про фронт?" – поцікавилися журналісти.

Я і про фронт, в тому числі. Це комплексний підхід, тому що росіяни будуть використовувати комплексний підхід. Вони проводять комплексну операцію. Не будемо ми про це з вами довго розмовляти, але це важкий період буде. Середина травня, початок червня,
– пояснив головний розвідник країни.

Журналісти уточнили, чи йдеться й про внутрішньополітичну ситуацію. "Мова про все", – відповів на запитання голова ГУР МО Кирило Буданов.

Дивіться також Повторний наступ на Київ: Буданов відповів, чи є така загроза

Що потрібно, аби перехопити ініціативу на фронті

  • Президент України вказав на важливість отримання дефіцитної зброї від США. Він наголосив на посиленні обороноздатності країни.
  • За словами Зеленського, відповідна допомога збільшить шанси України на перемогу. Зеленський висловив сподівання на швидке рішення Сенату США та надання необхідної зброї без зволікань.
  • Глава держави заявив, що Україна очікує на артилерію, стратегічну далекобійну зброю, зокрема ATACMS, та системи протиповітряної оборони.
  • Український президент висловив переконання, що з належним озброєнням Сили оборони зможуть не лише стабілізувати ситуацію, а й перехопити ініціативу на фронті.