Власне, глава нашої держави у розмові з міжнародними журналістами акцентував на необхідності артилерії та далекобійної зброї для збереження життів українських воїнів. Протиповітряна оборона також залишається пріоритетом.

Дивіться також Ілон Маск не бачить стратегії виходу з війни для України: у Зеленського відповіли мільярдеру

Україна має шанс на ініціативу на фронті

За словами Зеленського, відповідна допомога збільшить шанси України на перемогу. Зеленський висловив сподівання на швидке рішення Сенату США та надання необхідної зброї без зволікань.

Зараз у нас є шанс стабілізувати ситуацію і перехопити ініціативу, тому нам дійсно потрібно мати ці системи озброєння,
– заявив президент.

Глава держави заявив, що Україна очікує на артилерію, стратегічну далекобійну зброю, зокрема ATACMS, та системи протиповітряної оборони.

Український президент висловив переконання, що з належним озброєнням Сили оборони зможуть не лише стабілізувати ситуацію, а й перехопити ініціативу на фронті. Він вкотре запевнив, що це стане можливим завдяки підтримці міжнародних партнерів та наданню важливих видів озброєнь.

Дивіться також ЗСУ зможуть спинити наступ Росії у разі швидкого прибуття допомоги США, – ISW

Більше про допомогу від США

  • Палата представників після майже пів року дискусій 20 квітня проголосувала за законопроєкт щодо 60 мільярдів на військову допомогу для України. Невдовзі за відповідний документ голосуватиме Сенат США, а потім він надійде на підпис до президента.
  • Аналітики констатують, що цей крок є поворотним у війні, однак на ньому все не має обмежуватися. В Інституті вивчення війни наполягають, що допомога з боку Заходу для Сил оборони має бути системною та послідовно. Лише у такому разі, за словами експертів, можливо ефективно протистояти російській агресії.
  • Напередодні Володимир Зеленський заявляв, що Україна стикається з браком озброєння, зокрема ракет. Президент зазначав, що Трипільску ТЕС окупанти знищили якраз-таки тому, що в нашої держави було нуль ракет для систем протиповітряної оборони.