Таку думку 24 Каналу висловив колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Він припустив, що російська влада не буде мобілізовувати одразу пів мільйона осіб.

Читайте також Думають, що це алкогольна вечірка, – Шейтельман сказав, як росіяни реагуватимуть на мобілізацію

Ступак вважає, що керівництво Росії буде вдаватися до інших способів поповнити свою армію.

"Я думаю, що, можливо, це не будуть 500 тисяч мобілізованих "чистими". Там може бути певна бюрократична гра", – сказав ексспівробітник СБУ.

Як Росія поповнюватиме свою армію

Він нагадав, що восени 2022 року до російської армії призвали 120 тисяч строковиків. Водночас у країні-агресорці спростили процедуру вступу на контрактну службу.

Тепер росіянам не потрібно пів року служби, аби підписати контракт. Мине трохи часу – і усіх цих строковиків переведуть на контрактну службу. От вже й поповнення армії на 120 тисяч,
– зазначив Ступак.

За його словами, саме таким чином у Росії будуть "набивати" собі кількість військових.

Іван Ступак оцінив ймовірність нової мобілізації в Росії: дивіться відео

В окупантів – проблеми з сучасною зброєю

Керівництво країни-агресорки пообіцяло, що забезпечить мобілізованих росіян усіх необхідним. Однак насправді у Кремля можуть виникнути проблеми з забезпеченням своїх армійців. Як зазначив експерт Українського інституту майбутнього, російська влада більш-менш може закрити потреби мобілізованих хіба що в одязі та екіпіруванні.

Так, не варто недооцінювати Росію. Ворог сильний, вони можуть знайти гроші і подбати про екіпірування мобілізованих. Але те, що у них буде гарне високотехнологічне озброєння – це дуже й дуже малоймовірно,
– зазначив Ступак.

Він додав, що вже зараз Росія має проблеми з озброєнням. Зокрема, ворогу бракує танків та бронетехніки.

"Росіяни все менше й менше використовують таку техніку на полі бою. Здебільшого окупанти посилають велику кількість людей на українські позиції. А ось підтримка з боку техніки все менша й менша", – сказав ексспівробітник СБУ.

Росіяни можуть перевозити одяг та екіпірування з Китаю

Він нагадав, що російські вантажні літаки Іл-76 регулярно літають до Китаю.

"Навряд чи росіяни возять літаками зброю. А ось те, що таким чином перевозять одяг для військових, який пошили у Китаї, – цілком можливо", – зазначив Ступак.

Він зауважив, що протягом останнього часу російські літаки здійснили десятки таких рейсів. Колишній співробітник СБУ додав, що Росія також може перевозити з Китаю певне екіпірування та дрібну техніку.

Мобілізація в Росії: коротко

  • Військовий експерт Олег Жданов розповів, що у січні в Росії почали розносити повістки на другу хвилю мобілізації. Жданов припустив, що нова хвиля мобілізації у Росії відбудеться в кінці лютого – березні.
  • Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зазначив, що у Путіна немає іншого вибору, окрім як проводити мобілізацію росіян. Адже російському диктатору потрібні нові сили для тривалої війни.
  • Російський опозиційний журналіст Майкл Накі вважає, що мобілізацію у Росії проводитимуть знову і знову. Він припустив, що усе відбуватиметься "втиху". Журналіст вважає, що Путін навряд чи наважиться заявити про переведення так званої "спеціальної військової операції" у розряд "великої вітчизняної війни" й оголосити про старт нової хвилі мобілізації на 500 тисяч людей.