Віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Вера Юрова заявила, що Росія постійно використовує інформаційні атаки проти Євросоюзу та намагається послабити європейське суспільство. Про це вона сказала, виступаючи з трибуни під час пленарного засідання в Європарламенті, передає кореспондентка 24 Каналу у Страсбурзі.

Дивіться також "Корисні ідіоти" на службі Кремля: як діє розгалужена мережа російської пропаганди в Європі

Путін шукає "рупор"

На її думку, у російського президента є план, аби розхитати ЄС зсередини. Єврокомісарка називає Путіна "майстром" у створенні різних наративів для різних країн-членів ЄС.

Ми перебуваємо у стані інформаційної війни. Ми бачимо дуже конкретні зусилля Росії втручатися у вибори й впливати на громадську думку європейців, щоб переконати або підштовхнути їхніх політиків припинити підтримку України,
– сказала Вера Юрова.

За її словами, Путін шукає "рупор", який говоритиме з внутрішньою аудиторією всередині країн ЄС. Саме тому він співпрацює з окремими політиками та партіями, які не соромляться поширювати прокремлівські наративи.

Це означає, що ми не можемо просто звинувачувати Росію, але ми також повинні мати дуже сильну дискусію з тими, хто, очевидно, стоїть на боці агресора,
– зауважила віцепрезидентка ЄК.

Путін погрожує Заходу

  • Російський президент Владімір Путін під час свого виступу з посланням Федеральним зборам знову вдався до погроз ядерною війною. У Євросоюзі прокоментували такі гучні заяви кремлівського очільника.
  • В Єврокомісії вважають, що погрози Путіна застосувати ядерну зброю проти України та Заходу є частиною політичної кампанії перед президентськими виборами. Загалом виступ диктатора перед парламентом Росії є черговою брехнею для російського народу. Про це заявив речник Єврокомісії з питань зовнішньої політики Пітер Стано.
  • За словами речника, цю промову варто розглядати в контексті майбутніх президентських виборів. Крім того, Путін намагається відвести свою провину від початку війни в Україні. В Єврокомісії вважають, що російський диктатор відверто бреше народу.