Відповідно до повідомлення видання, Росія хоче використовувати ядерну зброю в космосі проти супутників.

Дивіться також "За Крим Путін вдарить ядеркою": що не так зі "страшилкою", яку поширює Такер Карлсон

Загроза національної безпеки

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван і провідні законодавці в Конгресі в середу спробували пом'якшити занепокоєння громадськості після того, як голова комітету Палати представників із розвідки попередив про загрозу національній безпеці, пов'язану з дестабілізуючим "іноземним військовим потенціалом".

Джерела видання зазначають, що розвіддані США пов'язані з бажанням Росії відправити ядерну зброю в космос.

Варто наголосити, що йдеться не про те, щоб скинути ядерну зброю на Землю, а, скоріше, про її можливе використання проти супутників.

Також, відповідно до інформації джерел ABC News, ця тема є тривожною і дуже делікатною. Не зачіпаючи цю тему безпосередньо, кілька членів Конгресу швидко назвали проблему серйозною, не викликавши при цьому суспільної тривоги.

Як реагують законодавці

Ми збираємося працювати разом над вирішенням цього питання, як ми займаємося всіма делікатними питаннями, які засекречені,
– заявив спікер Палати представників Майк Джонсон журналістам.

Член палати представників Джим Хаймс, демократ із Коннектикуту і високопоставлений член комітету з розвідки Палати представників, повторив це у своїй власній заяві. Він назвав таке попередження "значним", однак заявив, що воно "не є приводом для паніки".

"Що стосується того, чи можна розсекретити більше інформації з цього питання, це варте обговорення, але це не та дискусія, яку слід вести публічно", – сказав Хаймс.

Що цьому передувало: коротко

  • Представник Республіканської партії від Огайо Майк Тернер, голова Комітету з розвідки Палати представників, заявив у заяві, що його комісія "надала всім членам Конгресу інформацію про серйозну загрозу національній безпеці".
  • У листі, надісланому членам Конгресу від Тернера і Хаймса, зазначено, що загроза пов’язана з "дестабілізуючим іноземним військовим потенціалом, про який повинні знати всі політики Конгресу".
  • Джейк Салліван заявив на брифінгу для преси 14 лютого, що він уже запланував секретну зустріч з керівництвом Конгресу ще до запиту Тернера.
  • Журналісти намагалися тиснути на Саллівана щодо запиту розвідки, але він відмовився конкретно сказати, чи буде зустріч у четвер, 15 лютого, для обговорення повідомленої загрози.