Слід сказати, що Османі, зокрема, голова міністерства закордонних справ Північної Македонії. У понеділок, 16 жовтня, він відвідав Київ та дав для журналістів пресконференцію разом з головою українського МЗС Дмитром Кулебою.

Дивіться також Генсек Червоного Хреста Білорусі вихвалявся викраденням дітей, але звільнять його не через це

ОБСЄ документує злочини Росії

За словами очільника ОБСЄ, про відповідний злочин з боку Росії він дізнався у січні 2023 року від Кулеби.

Міністр проінформував мене про ситуацію стосовно того, що діти були викрадені та депортовані до Росії. До того я не знав про це. Після нашої зустрічі розпочалися зусилля протидії цьому,
– зазначив Буяр Османі.

Окрім того, він заявив, що тоді ОБСЄ почала обговорювати ситуацію та шукати шляхи, аби документувати злочини, скоєні окупантами проти наших дітей.

Ми дозволили розпочати ОБСЄ місію з документування та зборку фактів. Однак це верхівка того, що організація насправді може зробити.

Злочини проти українських дітей

  • Наприкінці вересня українські діти, яких вдалось повернути з Росії, побували в Гаазі в Нідерландах та розповіли про жахи, що переживали на території ворожої держави.
  • "Прилетіло у сусідній будинок. Маму поранило у голову. Мене – у ногу. Наступного дня вона померла. Сусідка закопала її у нашому дворі. А за мною прийшли росіяни", – констатував хлопчик Ілля.
  • Загалом на цій зустрічі були неповнолітні віком від 11 до 17 років. За своє не таке вже й довге життя вони втисли зрозуміти, що таке Росія та як вона ставиться до людей.