Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що російські загарбники мають три лінії оборони на фронті в Україні. За його словами, ЗСУ пройшли другу лінію і перебувають перед третьою.

Дивіться також Близько сотні бойових зіткнень, ворог хотів відновити втрачені позиції: карта фронту 6 грудня

Умєров зазначив, що вихід на кордони 1991 року залишається стратегічною перемогою для України. Він також додав, що якщо війна розтягнеться на роки, то цивілізованому світу має бути соромно за це.

Це буде тривати та знищувати демократію. Вони (росіяни, – 24 Канал) вважають, що Україна і українці не мають існувати,
– зауважив міністр оборони.

Україна має план звільнення територій

Міністр оборони України нагадав, що ЗСУ вже відвоювали половину окупованих росіянами територій. Він також повідомив, що є план на 2024 рік.

Ми деокупували 50% нашої території, ми перемагаємо Росію на нашій землі, повернули територію, звільнили її. Зараз ми маємо план на 2024 рік,
– додав міністр.

Принагідно міністр відзначив плани України приєднатися до НАТО. За його словами, всі розрахунки на наступний рік, закупівлі та планування операцій проводяться за стандартами Альянсу.

Коментуючи скандали з корупцією та закупками у Міноборони, глава відомства наголосив, що зараз проходять тендери, конкурси та аудити. Також міністр заявив, що відомство готове запросити зовнішніх аудиторів для перехресної перевірки.

Окупанти намагаються відновити втрачені позиції: яка зараз ситуація на фронті

  • За минулу добу на фронті відбулося 97 бойових зіткнень. Ворог регулярно обстрілює українські міста та позиції наших військ.
  • Найважчими залишаються Авдіївській та Мар'їнський напрямки, де загалом за минулу добу було відбито 43 атаки. Також складна обстановка на Лиманському напрямку, де нашим захисникам вдалося відбити 26 атак.
  • Крім цього, ворог намагається відновити втрачені позиції у Запорізькій області. Зокрема, вчора, 5 грудня, він атакував біля Вербового, а позавчора – біля Роботиного.
  • Натомість українські воїни потом та кров'ю тримають оборону. Вони проводять наступальні операції на Бахмутському напрямку та втримують позиції на лівому березі Херсонської області.