Росія готує пропагандистську картинку в Маріуполі

В Інституті з вивчення війни (ISW) зазначають, що Управління військової розвідки України (ГУР) повідомило, що Департамент інформації та масових комунікацій Міноборони Росії поспіхом готує престур для іноземних журналістів по зруйнованих районах Маріуполя з 18 по 21 травня.

Читайте також: Евакуаційна місія з "Азовсталі" триває, – Зеленський

Так російські окупанти хочуть звинуватити Україну в руйнуванні міста та масових вбивствах мирних мешканців, які самі ж скоїли.

За даними української розвідки, ворожі військові вже завезли в Маріуполь уламки українських боєприпасів, зібраних зі всіх окупованих районів Донецької області, та готують завезених з Донецька та Горлівки "місцевих очевидців", які розповідатимуть журналістам про "злочини" захисників Маріуполя.

Кремль також міг погодитися на таку угоду, щоб забезпечити хоч якусь перемогу і відвернути критику росіян в соціальних мережах через невдалу переправу через річку Сіверський Донець та інші провали вторгнення.

Відмова від обміну

В Інституті зазначають, що Кремль може відмовитись від обміну. Деякі депутати Держдуми Росії подають проєкти щодо ухвалення законів, які заборонятимуть обмін полоненими для осіб, яких звинувачують у "нацизмі".

Спікер Держдуми Росії В'ячеслав Володін заявив, що захисники Маріуполя "мають бути звинувачені у воєнних злочинах", тому їх буцімто не можна обмінювати на російських військовополонених. Кремль може використати занепокоєння російської Держдуми, щоб саботувати переговори з Україною.

Росіяни не задоволені евакуацією бійців за Маріуполь і хочуть крові

Загалом угода про обмін захисників Маріуполя викликала деяке обурення в проросійських соціальних мережах, а не святкування капітуляції, на яку, ймовірно, очікував Кремль. Окремі російські Telegram-канали висміяли Міноборони Росії за переговори з українськими "терористами" та "нацистами".

Деякі блогери критикували так звану "ДНР" за організацію процесу евакуації та звинувачували переговорні органи у створенні умов для героїзації захисників Маріуполя. Кілька російських блогерів також закликали до ув'язнення або вбивства українських військовослужбовців, що здалися.

Загалом російська аудиторія незадоволена угодою про обмін, оскільки очікувала, що російські сили знищать українських захисників на "Азовсталі". У цьому винен сам Кремль, який створив велику кількість пропаганди про "успішні" напади на "Азовсталь". Тому деяким росіянам важко узгодити тріумфальні повідомлення з раптовими переговорами, які призвели до евакуації.

До теми – Росія за все заплатить! Як виглядає Маріуполь зараз: