Відповідне російське військове містечко розташоване у Смоленській області Росії, ближче до кордону з Білоруссю. Волонтери додатково проаналізували дані супутникових знімків Maxar, на яких зафіксовані російські військові об'єкти в Єльні.

Зверніть увагу Росія посилює мілітаризацію островів Курильської гряди: як може відповісти Японія

Дійшли висновку, що батальйон зв'язку військ Росії, який дислокується в Смоленській області, тісно пов'язаний із цим військовим містечком. Мовиться про територіальний батальйон зв'язку, який належить до 132-ї бригади зв'язку. Він також має окремий номер військової частини.

Вузли зв'язку російського батальйону

Основні підрозділи цієї бригади перебувають біля села Агалатово Ленінградської області Росії. Зазначений батальйон зв'язку існує у Смоленській області принаймні з 2013 року. Згідно з даними 2013 року, до його складу входять 5 вузлів зв'язку:

  • "Гарпун";
  • "Огляд";
  • "Заїмка";
  • "Гринвич";
  • станція супутникового зв'язку "Кристал".

Тобто варто розуміти, що у 2013 році вузлів зв'язку у складі батальйону, розміщеного в Єльні, не було. 23 січня 2021 року командування цього батальйону публікує на сайтах вакансій Смоленської області інформацію про одразу 4 вакансії.

Військовому підрозділу одночасно стали потрібні інженер-технік, технік, електромеханік зв'язку і начальник зміни.

Згідно з цією інформацією, місцем роботи для потенційних працівників вказано мікрорайон Кутузовський міста Єльня, без вказівки вулиці та номера будівлі.

Актуально Британська розвідка попередила про "лічені дні" до нападу Росії на Україну

Так, наприклад, звучать зазначені у вакансії обов'язки інженера-техніка: "Організує та забезпечує технічну експлуатацію, надійну та безперебійну роботу засобів зв'язку, електрообладнання, електрокабелю аварійного електроживлення, а також метеорологічне забезпечення засобів зв'язку".

Росіяни могли створити ще один вузол зв'язку

Ці обставини можуть опосередковано свідчити, що на початку 2021 року в Єльні було створено ще один вузол зв'язку у складі військової частини. Наразі інформацію про згадані вакансії з сайтів видалено, ймовірно, працівників знайшли.

Мікрорайон Кутузовський, який вказаний як місце роботи, складається з житлових будинків, школи, дитячого садка та кількох магазинів. Але зовсім неподалік нього, як видно на супутниковому знімку, дислокуються військові об'єкти, на які звернули увагу Maxar.

Зауважте Через загрозу з Росії: Держдеп рекомендує американцям не їхати в Україну

Тож є підстави вважати, що саме в цьому військовому містечку розташований нещодавно створений вузол військового зв'язку для забезпечення вказаного російського угруповання. Це означає, що росіяни суттєво нарощують свою присутність поблизу білоруського і українського кордонів.