Насамперед мовиться про проведення найманцями Євгєнія Пригожина обмежених штурмових дій. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Сергій Грабський.

Зверніть увагу 8 КамАЗів "300-х", – мер Мелітополя розповів про неймовірні втрати ворога

Яка роль вагнерівців на Запорізькому напрямку

Саме для таких дій російські загарбники можуть використати вагнерівців. Так, Росія намагається збільшити кількість військ на окремих ділянках Запорізького напрямку. Однак це не означає, що окупантам вдасться їх зібрати у достатній кількості.

Натомість можливі певні демонстраційні дії та тиск на наші позиції з метою відвертати увагу наших бійців від відбиття тих атак і просувань, щоб наші підрозділи не були використані на інших напрямках,
– зауважив Грабський.

На його думку, така мета ворога є абсолютно очевидною та доступною. Власне для цього вагнерівці й підходять на Запорізький напрямок, оскільки на основних фронтах російським загарбникам будуть неохідні ударні механізовані або бронетанкові кадрові підрозділи армії країни-агресорки.

Грабський пояснив, яка роль вагнерівців на Запорізькому напрямку: дивіться відео

"Виходить така заміна кадрових військ вагнерівцями", – підсумував військовий експерт.

Ситуація на Запоріжжі: останні новини

  • Зараз в інформаційному просторі багато прогнозів щодо можливого наступу російських загарбників із Запорізького напрямку. Начальник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олексій Дмитрашківський повідомив, що насправді ситуація зовсім інша.
  • За його словами, ворог постійно маневрує, переміщується та намагається укріпитися і здійснювати розвідувальну діяльність. Водночас наші військовослужбовці готові до різних сценаріїв.
  • На окупованій частині Запоріжжя загарбники намагаються придушити лояльність українців до військовослужбовців ЗСУ, тому вони обстрілюють цивільну інфраструктуру.
  • Російські загарбники продовжують використовувати цивільну інфраструктуру на тимчасово захопленій території Запоріжжя у власних цілях. Відтак, міську лікарню Дніпрорудного окупанти використовують як військовий шпиталь. Медикаменти та лікарів-хірургів вони привезли з Росії.
  • Зранку 1 лютого у тимчасово окупованому Мелітополі сталася масштабна пожежа. Густий дим зафіксували у районі заводу "Рефма", де росіяни розмістили свою військову базу.