Ракетоносії Чорноморського флоту Росії традиційно поповнювали запаси крилатих ракет на базі в Севастополі, однак тепер там небезпечно. Ймовірно, ворог захоче використати Новоросійськ для цього, однак це вплине на логістику.

Дивіться також Ворог послаблений: як Україні вдалося витіснити росіян з узбережжя

У Росії проблеми

Однак переміщення та перезавантаження ракет на новій базі вимагатиме нових процесів доставки, зберігання, обробки та завантаження.

13 листопада 2023 року українські військові заявили, що Росія перестала обстрілювати наші мирні міста морськими крилатими ракетами через "логістичні проблеми" в Новоросійську.

Росія, ймовірно, прагнутиме прискорити подолання таких проблем, щоб морські крилаті ракети були включені в зимову кампанію ударів по Україні,
– мовиться в повідомленні.

У ВМС пояснили, чому ворог не виводить кораблі в море

  • Погода в морях останнім часом не дозволяє окупантам виводити кораблі для застосування ракетного озброєння. Певні проблеми через погіршення погодних умов відчуває і російська авіація.
  • Про це розповів речник ВМС Дмитро Плетенчук. Він наголосив, що росіяни у будь-якому випадку не в змозі здійснювати пуски.
  • Також росіяни мають певні проблеми й з застосуванням авіації у цьому регіоні. Сильні пориви вітру заважають літакам. Однак попри це, авіація зберігає свою активність над Чорним морем, що є проблемою для України.