Капітан 1 рангу запасу ВМС України, стратегічний експерт Sonata Андрій Риженко окреслив 24 Каналу ситуацію в Чорному морі. За його словами, противник частково послаблений.
Читайте також Росія перейшла в оборону в морі: скільки кораблів окупантів вже знищила Україна
"Ситуація дійсно змінилась, якщо порівнювати з початком року. Нам вдалось витіснити супротивника з нашого узбережжя", – констатував Риженко.
Що відбувається в Чорному морі: дивіться відео 24 Каналу
Це стало можливим великою мірою завдяки західному озброєнню, зокрема комплексам "Гарпун" і "Нептун". Потім почались асиметричні атаки із застосуванням морських і повітряних дронів, крилатих ракет.
Натепер чорноморський флот частково послаблений. Частину найновітніших кораблів росіяни передислокували в безпечніші місця й витрачають багато ресурсів на оборону своїх пунктів базування.
Судноплавство залишається закритим
Попри певне послаблення російського флоту, судноплавство за основними шляхами залишається заблокованим. У північно-західній частині Чорного моря порожнеча, тому що судноплавці побоюються наразі використовувати ці шляхи.
"Нам вдалось забезпечити функціювання гуманітарного коридору, який діє вздовж західного узбережжя Чорного моря. Він працює, але обсяги там не більш ніж 10% від того, що нам потрібно. Але потихеньку обсяги нарощуються", – зазначив Риженко.
Крім того, передислоковані носії "Калібрів" можуть запускати ракети навіть з Новоросійська. Тому небезпека з моря зберігається.
Ситуація в Чорному морі: останні новини
- Президент Володимир Зеленський на саміті Парламентської асамблеї організації Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) заявив, що Україна перехопила в Росії ініціативу в Чорному морі.
- Навіть погода на нашому боці. Унаслідок шторму росіяни не можуть виводити свої кораблі в Чорне море. Ба більше, ворог наразі не може застосувати самі системи озброєння.
- Водночас небезпека зберігається. Так, 16 листопада торговельне судно Georgia S під прапором Ліберії натрапило на морську міну й зазнало пошкоджень.