Окупанти обстріляли ТЕС 7 грудня. Про це офіційно повідомили у Міністерстві енергетики України.

Дивіться також В Україні – дефіцит, українців закликали економити світло: яка ситуація в енергосистемі

Що відомо про обстріл ТЕС

Внаслідок ворожого обстрілу припинили роботу 2 енергоблоки.

Сьогодні вдень ворог завдав удару по одній із ТЕС у прифронтовій зоні. Унаслідок артобстрілу серйозно пошкоджено обладнання. Припинили роботу два енергоблоки,
– повідомили у Міненерго.

Через зупинку теплових блоків та зниження температури навколишнього середовища в енергосистемі зафіксували тимчасовий дефіцит електроенергії. Людей закликали економно споживати електроенергію, а особливо у пікові години.

Міненерго звертається до споживачів із проханням підтримати енергетиків - споживати електроенергію розумно й ощадливо, особливо в пікові години навантаження,
– наголосили у відомстві.

У ДТЕК уточнили, що ворог обстріляв їхню ТЕС. У пресслужбі уточнили, що обладнання підприємства серйозно пошкоджено. Після того, як обстріл припинився, енергетики розпочали ліквідацію наслідків.

Яка ситуація в українській енергосистемі зараз

  • Раніше у Міненерго повідомляли, що через зниження температури та зростання споживання фіксується незначний дефіцит електроенергії. Однак його покривають за допомогою екстреної імпортної електроенергії із сусідніх країн.
  • Наразі обмеження в споживанні електроенергії не застосовується в жодній з областей – усі відключення пов'язані з бойовими діями чи технічними причинами.
  • Обмеження електропостачання не застосовується в жодній з областей, відключення пов’язані з бойовими діями або технічними причинами
  • Окрім цього, 7 грудня через бойові дії знеструмились повітряні лінії 110 кВ у Донецькій області. Без напруги – населений пункт і шахта. Наразі 35 робітників, які перебували в шахті, виводять на поверхню.