Як Росія висилає афганців у пекло

За наданням притулку у Росію звернулася сім'я: літні батьки, чоловік, жінка та 12-річна дівчинка. Вони втікали з Афганістану, бо там таліби хотіли примусово видати заміж їхню доньку М. Ім'я та прізвище не називають з міркувань безпеки.

До теми Готова прихистити ще більше: Велика Британія прийняла 3 тисячі біженців з Афганістану

За словами адвокатки сім'ї Ольги Цейтлін, спершу афганців помістили у центр тимчасового тримання іноземців. Однак Росія надала відмову у притулку за 1 день. До речі, перед тим родина марно намагалася перебратися у Фінляндію.

Афганців звинуватили у порушенні правил перебування у прикордонній зоні. Водночас у самій справі було багато порушень, зокрема – право на переклад. За словами адвоката, депортація за цією статтею – це найважче та необов'язкове покарання.

Захист доводив суду, що в Афганістані для сім'ї буде небезпечно. Однак служителі Феміди заявили, що доказів реальної небезпеки – немає.

Невідомо, що трапилося з жінкою

Перед депортацією сім'ю розділили – жінок відправили окремо від чоловіків.

Важливо Вимагають рівноправ'я: в Афганістані жінки чи не вперше вийшли на протест – відео акції

Ми не знаємо, що буде з жінками. Вони прилетіли в Кабул напередодні перевороту без підтримки чоловіків, а втікали від небезпеки примусового шлюбу для М.,
– розповіла Цейтлін.

Зауважимо, Росія також вирішила видворити на батьківщину афганців, які приїхали на Євро-2020.

Жінкам в Афганістані небезпечно

  • Таліби ставляться до жінок з особливою жорстокістю. Коли вони вперше були при владі, то забороняли їм працювати, їздити у громадському транспорті разом з чоловіками, сміятися, носити будь-який інших одяг, крім бурки та паранджі, лікуватися у медиків-чоловіків тощо.
  • Цього разу терористи заявили, що нібито дозволять жінкам працювати та навчатися в університетах. Однак ЗМІ писали про початок переслідувань жінок-активісток та насильниці шлюби.
  • Відомо, що 15 бойовиків до смерті побили багатодітну матір, яка відмовилася готувати їм їжу, бо не мала з чого.