За наявною інформацією, повітряні судна вилетіли зі США. Тепер ці 4 стратегічні бомбардувальники B-52 Stratofortress перебуватимуть на авіабазі Морон в Іспанії.

Дивіться також Путін заявив про зміцнення "ядерної тріади": агресор брязкає "Сарматами", "Кинджалами" та флотом

Для чого перекинули бомбардувальники

Як зазначають у повідомленні, до Європи їх перекинули "для співпраці та зміцнення відносин з союзниками та партнерами в НАТО". Зауважимо, що ці бомбардувальники здатні транспортувати ядерну зброю. Їх транспортували з бази Мінота, що у Північній Дакоті.

Зауважимо, що два стратегічні бомбардувальники, перш ніж прибути до Іспанії, здійснили трансатлантичний політ. Вони пролетіли над Естонією, адже 24 лютого вона відзначала День незалежності. Політ здійснювали на низькій висоті над площею у Таллінні. Таким чином повітряні судна взяли участь у параді на честь свята. До слова, від Таллінна до Росії якихось кількасот кілометрів. Уявляємо, як палало у Москві.

Бомбардувальники взяли участь у параді в Естонії: дивіться відео

Вражаючий проліт бомбардувальників над Таллінном: дивіться відео

Місії оперативних бомбардувальних груп – це звичайні операції, які проводяться у всьому світі, щоб продемонструвати зобов'язання в обороні США, а також інтеграцію з союзниками та партнерами,
– підкреслює командування.

За наявною інформацією, стратегічні бомбардувальники зі США не просто перебуватимуть в Європі. Вони братимуть участь у спільних навчаннях і операціях у регіоні, до яких будуть залучені союзники та партнери.

Як США відреагували на рішення Путіна

  • Зауважимо, що рішення Путіна призупинити участь Росії у ДСНО президент США Джо Байден вважає великою помилкою. На цьому він наголосив під час свого візиту до Варшави.
  • Американський лідер підкреслив, що повномасштабне вторгнення на територію України стало випробуванням не лише Києва. Це також випробування Європи, Америки, НАТО та всіх демократій світу.
  • Водночас Байден пообіцяв тверду відданість Вашингтона договору про взаємну оборону та захист нашої держави. За словами президента США, апетити агресора неможливо зупинити, тому йому треба протистояти.
  • Наостанок зауважимо, що за рішення призупинити участь Росії у ДСНО одноголосно проголосували у держдумі. Сталося це 22 лютого, наступного дня після анонсу Путіна.