Таку ідеї висловили у МЗС Росії. Російські дипломати також запропонували відновити профільні канали діалогу щодо кібербезпеки між Вашингтоном та Москвою.

До теми Антипутінська коаліція: Байден готує "намордник" для президента Росії

Росія пропонує США підписати угоду

Росія пропонує укласти угоду, завдяки якій би запобігали інцидентам в інформаційному просторі.

Суть російської ініціативи зводиться до прийняття комплексу практичних заходів щодо перезавантаження двосторонніх відносин в сфері використання інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ), що включають відновлення профільних діалогових форматів і каналів зв'язку,
– зазначили у МЗС Росії.

Санкції США пов'язані саме з кібератаками

Зазначимо, що санкції США проти Росії пов'язані саме з потужними хакерськими атаками. Наприклад, наприкінці минулого року "ламали" американські урядові установи для отримання розвідувальних даних. У Вашингтоні вважають, що це справа рук Росії.

У Москві, звісно, усе спростовують. У МЗС Росії кажуть, що закиди Вашингтона – безпідставні. Речник глави Кремля Володимира Путіна взагалі зазначив, що Росія ніколи не мала жодного стосунку до кіберзлочинів.

Читайте також У Росії відносини зі США прирівняли до холодної війни

Коротко про санкції, які ввели США проти Росії

  • Президент США Джо Байден 15 квітня видав указ про введення нових санкцій проти Росії.
  • На такий крок Штати пішли через втручання Росії у вибори президента США у 2020 році. Зокрема, мовиться про злам SolarWinds і спробу зірвати вибори президента.
  • США вирішили вислати 10 представників російської дипломатичної місії у Вашингтоні. Загалом під санкціями опинилися 32 російських фізичних осіб і організацій.
  • Росія з відповіддю не забарилась. Москва ввела санкції проти 6 чинних та колишніх високопоставлених чиновників зі США.