Не все так однозначно

Російська сторона поспішила звинуватити в цій атаці Україну, але не змогла пояснити, як так вийшло, що український безпілотний літальний апарат опинився в повітряному просторі Росії, пройшовши протиповітряну оборону.

Важливе Путін "помочився" на Лаврова та всю російську дипслужбу

Тобто, заявляючи про те, що по Новошахтинському нафтопереробному заводу завдав удару український безпілотний літальний апарат, російські офіційні особи розписуються в тому, що російська протиповітряна оборона неефективна. Звісно, ​​за майже чотири місяці в Україні ми неодноразово могли бачити підтвердження того, що російська протиповітряна оборона працює, м'яко кажучи, не відповідаючи своїм характеристикам. Але...

Але, з іншого боку, в цьому інциденті цілком могла бути зацікавлена ​​і сама ж Росія. Зокрема, таким чином росіяни можуть приховувати розкрадання нафтопродуктів з підприємств нафтової промисловості й на подібні інциденти списувати масштабні недостачі паливно-мастильних матеріалів для російських окупаційних підрозділів, які стали наслідком корупції.

Цікаве Путін приготувався до довгої війни на два фронти: на що розраховує кривавий тиран

Приманка для Білорусі

Крім того, російські ЗМІ, які звинувачують у завданні цього удару Україну, зайвий раз демонізують країну й каталізують загрозу, що нависла не лише над Росією, а й, наприклад, над Білоруссю. Адже аналогічний сценарій у режимі casus belli Росія може реалізувати на території Білорусі, наприклад, проти Мозирського нафтопереробного заводу, щоб змусити незговірливий Мінськ приєднатися до війни проти України.

Так, Білорусь надала російським військам свою територію для вторгнення в Україну, нанесення ракетних та авіаційних ударів по Україні, але армію так і не надала. А цього ресурсу Росії зараз катастрофічно не вистачає на тлі дефіциту боєздатних підрозділів. А тому імовірні будь-які методи з боку зневіреної Москви.

Актуальне – дрони-камікадзе можуть стати замінником артилерії в ЗСУ: дивіться відео