Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у Білому домі, інформує 24 Канал. Сполучені Штати тісно співпрацюють з українським урядом, аби з'ясувати, що призвело до катастрофи.

Дивіться також "Зброя масового знищення та воєнний злочин": світ шокований підривом Каховської ГЕС

Ми продовжуємо оцінювати, що сталося. Ми дійсно спілкуємося з українцями. Руйнування і спустошення, які ми бачимо, розбивають серце. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти народу України,
– заявила речниця Карін Жан-П'єр.

Вона наголосила, що трагедії не сталося би, якби російська армія не розпочала агресію проти України

Ця гребля була під контролем Росії, і вони несуть відповідальність за руйнування, спричинені цією війною. І ми зробимо все можливе, щоби підтримати народ України в цей важкий час", – додала речниця.

Головне про наслідки підриву Каховської ГЕС

  • В Укргідроенерго повідомили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню. В ОК "Південь" уточнили, що зруйнована не вся дамба, але є значні пошкодження.
  • Володимир Зеленський на терміновому засіданні РНБО доручив провести евакуацію з районів ризику і забезпечити питною водою всі міста і села, які отримували воду з Каховського водосховища.
  • За даними Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Водночас наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.