Експерти британської організації Conflict Armament Research (CAR) вивчають залишки балістичної ракети, якою Росія 2 січня вдарила по Харкову. На барометрі виявили етикетку з написаним від руки корейським ієрогліфом "ㅈ".

Дивіться також Про все домовились раніше: яких нових небезпек чекати від поїздки Путіна в КНДР

Які ще знахідки свідчать про те, що це ракета КНДР

На інших компонентах ракети корейських ієрогліфів не було знайдено. Однак експерти звернули увагу на додаткові фрагменти, такі як чіткі приводи реактивної лопатки, візерунок болтів навколо запальника та повторюване маркування цифрою 112. З огляду на це, на їхню думку, це може бути північнокорейська ракета KN-23 із дальністю польоту до 700 км і бойовою частиною вагою 500 кг.

Зокрема повторюване на низці фрагментів ракети число 112 може вказувати на "завод 11 лютого" в Північній Кореї, де збираються такі ракети, або на 2023 рік за північнокорейським календарем чучхе.


Позначка 112 на ракеті / Фото Yonhap

В CAR зауважили, що використання Росією таких ракет є черговою демонстрацією її наміру підтримувати свої військові зусилля в Україні навіть ціною підриву глобальних режимів нерозповсюдження.

Додамо, що раніше Британія надіслала експертам ООН фотодокази, які підтверджують постачання КНДР до Росії.

Британська розвідка показала супутникові фото постачання з КНДР до Росії

  • Розвідка Великої Британії володіє фото, які свідчать про те, що російські судна завантажуються у північнокорейському порту. На фото зафіксовано, як на 3 російські кораблі ("Майя", "Ангара" і "Марія") завантажують контейнери у відновленому північнокорейському порту Наджин перед транзитом до російських портів на Далекому Сході.
  • Фото зробили в період з вересня по грудень – після того, як США оголосили, що балістичні ракети з Північної Кореї були використані Росією в Україні.
  • Видання Bllomerg вважає, що Росія, ймовірно, отримує ракети та артилерійські снаряди від Північної Кореї через дефіцит власного озброєння.