На щастя, 800 з них вже вдалося повернути додому. Про це 24 Каналу розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, зазначивши, що це дуже складний процес.

Не пропустіть Рідна тітка вивезла в Росію: 16-річний Святослав уперше за три роки побачив брата-військового

Скільки викрадених дітей вже повернули

Річ у тім, що Росія не дає списків тих, кого вона незаконно вивезла, тому Україна вимагає від міжнародної спільноти, щоб Росія надала списки викрадених дітей.

Ми не знаємо точної цифри дітей, яких було вивезено. Те, що нам вдалося встановити, це близько 20 тисяч дітей, з них уже 800 повернуто. Є випадки, коли діти з їхніми опікунами повертались в треті країни. Це процес, який постійно триває,
– повідомила міністерка з реінтеграції.

Україна шукає інформацію про викрадених дітей через Європол, європейські та світові інститути. Водночас міжнародна спільнота повинна застосувати жорсткі санкції проти Росії через викрадення дітей. Тоді процес з поверненням українських дітей йтиме набагато швидше.

Росія мілітаризує дітей у Маріуполі

Росія поширює пропаганду на тимчасово окупованих територіях України, зокрема спрямовує її на дітей, які там залишилися. Так, у Маріуполі дітей змушують ставати частинами організацій, які повністю зав'язані на мілітаризації. Наприклад, на окупованих територіях поширена так звана "юнармія", є й інші подібні організації.

Також на окупованих територіях російські загарбники проводять різні заходи, щоб вбити в голови дітей повну ненависть до всього українського. У Маріуполі Донецької області ворог розробив цілу пропагандистську програму.