Україна кілька разів подавала списки на обмін всіх полонених. Про це заявив представник української делегації в Тристоронньої контактної групи Сергій Гармаш в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє 24 канал. Зокрема, 11 утримуваних перебувають у важкому стані.

Важливо Біля Авдіївки ворожий снайпер ранив українського захисника

Натомість Росія за пів року не подала жодних списків.

Чому Росія блокує обмін

  • За словами Гармаша, спочатку Росія блокувала обмін, вимагаючи, щоб Верховна Рада прийняла постанову про місцеві вибори на Донбасі.
  • Тепер окупант хоче, аби український парламент затвердив так званий "мирний план", що пропонують російські найманці в ОРДЛО.

Тому Гармаш наголосив, що ніякого обміну не буде, поки Україна процесуально не очистить 9 осіб, яких видала раніше. Однак представник України в ТКГ сподівається, що до кінця року відбудеться зустріч радників "нормандської четвірки". Саме це зможе зрушити процес з місця хоча б для звільнення 1 осіб.

Що каже Гармаш про слова Путіна щодо "підтримки Донбасу"

Гармаш прокоментував заяву президента Росії Володимира Путіна щодо наміру посилити так звану "підтримку Донбасу". Представник ТКГ сподівається на реакцію Міністерства зовнішніх справ України.

Якщо та ж Росія говорить про те, що це внутрішній конфлікт, то на якій підставі вона надає якусь підтримку?
– наголосив Гармаш.

Проте політик сумнівається, що Росія посилить підтримку ОРДЛО, тому що економічна ситуація в Росії погіршується. Гармаш зазначив, що Путін просто "не може собі дозволити говорити правду про те, що Росія скорочує підтримку Донбасу і про те, що у неї немає можливості посилювати її".

Український
Український "План дій по Донбасу" / Інфографіка 24 каналу

До теми Підсумкова пресконференція Путіна: головні тези про Україну