Начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк розповіла в ефірі телемарафону, що ситуація на суходолі Півдня України та в Чорному морі залишається досить напруженою. Адже окупанти вже традиційно, не маючи успіхів на полі бою, посилюють терор мирного населення. Так, Росія вночі 21 вересня вдарила по Херсону щонайменше 52 рази та продовжила атаки протягом дня, пише 24 Канал.

Дивіться також Вбивця "Москви" та ракетний суверенітет: чому український "Нептун" так жахає Росію

Чому Росія вивела всі свої кораблі з кримських пунктів базування

У Чорному морі корабельне угруповання продовжує маневрувати в тому самому районі, який вважає для себе відносно безпечним зараз, тяжіючи до східного узбережжя Криму аж у напрямку Новоросійська. До речі, великі десантні кораблі перебазовані вже в ті пункти базування, які суто російські, вони вже не довіряють кримським пунктам базування,
– заявила Наталія Гуменюк.

За її словами, ракетоносіїв у Чорному морі також не спостерігають на бойовому чергуванні. За словами начальниці об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України:

  • 10 кораблів, катерів перебувають на чергуванні в Чорному морі;
  • один – закриває надводну обстановку в Азовському.

"Але час від часу ворог "виводить на прогулянку", так би мовити, той самий "Циклон", який вони ввели до складу флоту, не провівши його нормальних випробувань ані ходових, ані вогневих", – запевнила Гуменюк.

Вона також додала, що "Циклон" є таки ракетоносієм і може нести на собі до 8 ракети типу "Калібр". Окрім того, в умовах, коли росіяни вже нарощують ракетну небезпеку, не виключено, що ворог залучить морські ракетоносії.

Коротко про ситуацію в Чорному морі

  • Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів, що з початку повномасштабної війни ЗСУ вразили щонайменше п'ять великих десантних кораблів російського військово-морського флоту. До речі, у Кремля залишилось 8 таких кораблів.
  • Варто зауважити, що 20 вересня Україна завдала удару по командному пункту Чорноморського флоту Росії біля селища Верхньосадове в окупованому Криму. Окупанти говорили про нібито роботу ППО, проте це виявилось не так.
  • Вже 21 вересня журналісти показали супутникові знімки, які підтверджують, що Київ знищив командний пункт Чорноморського флоту Росії. Там пошкоджена щонайменше одна будівля. Подивитись фото можна за посиланням.