Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ та моніторингові канали. Вже ближче до 21 повітряну тривогу оголосили на Півдні України. Перебувайте в укриттях, щоб не ризикувати власним життям.

Читайте також Нові виклики і загрози, – Ігнат про збільшення атак "Шахедами" та їх виробництво у Росії

Що відомо про атаку "Шахедами"

Звернімо увагу, що ввечері 28 вересня була загроза ворожого об'єкта в небі над Миколаївщиною. Відомо про те, що він підлітав, але повітряну тривогу не оголошували. Невдовзі стало відомо, що виникла технічна несправність з оголошенням повітряної тривоги в регіоні.

"Шахеди" модернізували, їх не буде чути

Звернімо увагу на те, що ЗМІ повідомляють про модернізацію іранських дронів. Власне, вони більше не видаватимуть звуки, через які їх називають в народі "мопедами".

Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк зазначила, наскільки це ускладнить роботу нашим захисникам. Вона підтвердила, що в нових партіях Іран передасть Росії дрони, які більше не деренчатимуть у повітрі. Вона також додала, що характерний звук був одним із факторів, який допомагав виявляти "Шахеди" та збивати їх.

Але, насправді, це не головний фактор, за яким орієнтуються мобільні вогневі групи. Один з яскравих – це так, і очевидно, що ворог із ним працював для того, щоб його прибрати як додаткову допомогу орієнтування ППО,
– заявила Гуменюк.

Водночас Гуменюк підкреслила, що наші військові теж "не сиділи склавши руки". Вони "вишукували способи виявлення, способи наведення, способи реагування та знищення цих боєприпасів".