Про це під час свого вечірнього звернення 27 червня розповів президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. Він зауважив, що кількість ворожих снарядів та мін взагалі неможливо порахувати.

До теми Україна безкоштовно отримає Bayraktar, на які збирав Притула

Росіяни випустили по Україні майже 2800 крилатих ракет

Президент розповів, що вранці 27 червня звернувся до Сполучених Штатів Америки із закликом визнати Росію державою-спонсоркою тероризму. Відповідну резолюцію вже погодив комітет Сенату США, а юридичне рішення повинен ухвалити Державний департамент.

За словами Зеленського, це рішення є надзвичайно потрібним, тож його має підтримати весь демократичний світ. Також глава держави сказав про це учасникам саміту "Великої сімки", який відбувся в Німеччині.

Станом на сьогодні Росія застосувала проти України вже майже 2800 різних крилатих ракет. Кількість авіабомб, снарядів реактивної артилерії, які б'ють по наших містах, просто не піддається підрахунку. Їх сотні тисяч за чотири місяці війни. Це не що інше, як терор,
– наголосив президент.

Він зауважив, що сьогодні відбувся черговий жорстокий обстріл Харкова – північної Салтівки. Наразі відомо про 5 загиблих та понад 30 поранених, п'ятеро з яких – діти.

"Всі – мирні люди, жодного військового. Російська держава стала найбільшою терористичною організацією світу. І це факт. І це має бути юридичний факт", – додав Зеленський.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Актуально Внаслідок удару по Кременчуку загинули щонайменше 13 людей

Окупанти не вміють воювати

За словами глави держави, кожен у світі повинен знати, що купувати чи перевозити російську нафту, зберігати зв'язки з російськими банками, платити податки й мита російській державі – це давати гроші терористам.

"Також я сказав сьогодні, звертаючись до лідерів "сімки", що нашого спільного потенціалу абсолютно достатньо, щоб перемогти російську армію – вона не вміє воювати. Всі операції, які ми проводимо для деокупації наших територій, показують одне: окупанти сиплються, коли на них є чим тиснути", – зазначив президент.

Зеленський додав, що росіяни не вміють протистояти. Їх вистачає лише на такі підлі удари, як у Кременчуці чи Салтівці, та на бездумне знищення всього живого, як у Маріуполі.

"Тому війна може не затягуватися, якщо справді всі разом зможемо натиснути й відтіснити окупантів з нашої української землі", – зазначив президент.

Зеленський підсумував, що чим швидше це відбудеться, тим більше життів вдасться зберегти.

Буде цікаво – українські спецпризначенці працюють у глибокому російському тилу: дивіться відео