Про це пише російський військовий оглядач і аналітик Павло Фельгенгауер у блозі на НВ.

За його словами, у авіаційному розслідуванні оглядають речові докази і докази, що дозволяють з'ясувати, що, власне, сталося з літаком. А кримінальне розслідування збирає докази для суду — свідчення й інші факти, що вказують на тих, хто віддавав наказ та натискав на кнопку.

Авіаційне розслідування вже практично закінчено…Думаю, зміни до нього будуть вноситися мінімальні. У жовтні документ збираються надрукувати офіційно, але витоки є вже зараз, оскільки документ розіслали досить широкому колі осіб у різних країнах — і в Україні, і Росії. На якомусь етапі стався витік, в результаті якого частина документа потрапила в CNN, — пише аналітик.

Фельгенгауер зазначає, що справа у кримінальному розслідуванні наразі триває — до Нового року буде представлено попередній висновок.

"Ось таким чином все і буде йти, хоча, за великим рахунком, всім зрозуміло, що сталося. Це було зрозуміло і рік тому, але тепер є юридично достовірні докази і подробиці. Начебто визначено, хто і звідки запустив ракету — а саме, з території, контрольованої сепаратистами (хоча і це було зрозуміло вже рік тому). Що стосується кримінального розслідування, думаю, всієї інформації не надрукують", — пише він.

Читайте також: Збитий Boeіng-777 у цифрах (Інфографіка)

При цьому російський аналітик додав, що Москва уже забрехалася у версіях падіння Boeіng-777.

"Наслідків зараз особливих не буде — крім того факту, що Росія своїм безперервною ідіотською брехнею остаточно загнала себе в кут. Це нагромадження безглуздих брехливих версій одна на іншу виглядає вкрай нерозумно і злочинно. Адже спочатку сам збитий літак ще можна було пояснити ненавмисним попаданням в зоні військового конфлікту, визнавши, що збити хотіли український військово-транспортний борт, а потрапили в малайзійський. Потрібно було визнати, що зробили помилку. Але з того часу Москва бреше вже зовсім навмисно, безглуздо і нещадно громадить кілометри брехні. Це дуже нерозумно, звичайно, але так вже прийнято в Росії", — висловив свою думку Фельгенгауер.

Читайте також: The Wall Street Journal опублікував правду про рейс МН17