Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів 24 Каналу, на якому етапі перебуває будівництво на ТОТ. Також, за його словами, до міськради потрапив документ росіян щодо погодження нової залізничної гілки.

Зверніть увагу Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

Яка ситуація із будівництвом залізниці

"Можемо видихнути. Біля Гранітного, де міст, будівництво законсервувалося. Мабуть, зіграв їхній наступ. Це той випадок, коли вони самі "зайшли у хвіст", – сказав радник мера Маріуполя.

Погіршення ситуації на фронті, зокрема у Мар'їнці, збільшило побоювання окупантів щодо будування залізничної гілки Маріуполь – Донецьк та мосту поблизу Гранітного через річку Кальміус.

"Це означає, що до весни вони вже не розконсервують будівництво. Можна підірвати Кримський міст і буде гаплик їхній логістиці", – пояснив Андрющенко.

Про два проєкти росіян

За словами Андрющенка, Маріупольська міськрада отримала від колег із Запорізького напрямку документ окупантів щодо погодження будівництва гілки між Маріуполем та Бердянськом.

Росіяни хочуть збудувати залізничне сполучення з Росії до Криму через тимчасово окуповані території:

  • перший проєкт має з'єднати Таганрог – Маріуполь.
  • другий проєкт має з'єднати Маріуполь – Бердянськ і далі до Криму.

Загалом гілка матиме такий маршрут: Маріуполь – Волноваха – Розівка на Запоріжжі – Мелітополь і Бердянськ – Крим. Крім того, Волноваха матиме сполучення з Донецьком на півночі.

Росіяни будують нові логістичні шляхи біля Маріуполя: дивитися відео

Після погодження росіяни почнуть відводити земельні ділянки. Постраждають українські фермери, які залишилися на ТОТ. Окупанти заберуть у них поля для будівництва залізниці.

Це взагалі маячня й не додасть екології та привабливості регіону. Проте реальне будівництво розпочнеться не раніше весни 2024 року,
– припустив радник мера Маріуполя.

Росія будує нову залізницю: що відомо

  • Одним з перших про прокладання колії на окупованих територіях повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Фактично, це поновлення залізничної колії, яка колись існувала.
  • Роботи почали ще в червні зі зведення залізничного мосту біля Гранітного на Донеччині. Раніше прогнозувалося, що нова колія може запрацювати вже в листопаді. Утім, все пішло не за планом.
  • Керівниця Об'єднаного пресцентру Сил охорони та оборони "Південь" Наталія Гуменюк назвала плани росіян щодо нової залізниці "амбітним проєктом".