Військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан у щоденному огляді фронту для 24 Каналу зауважив, що механізм, який там застосовує ворог, небезпечний для нього ж.

До речі Російський наступ на Авдіївку натрапив на ті ж труднощі, що й український під Запоріжжям, – ISW

На росіян біля Авдіївки чекає катастрофа

Світан зазначив, що з військового погляду те, що російські загарбники зараз роблять у районі Авдіївки, неправильно й неграмотно. Так, намагаючись оточити наш гарнізон і рухаючись далі на захід, ворог потоншує "кліщі". А чим вони довші й тонші – тим легше відсікати ці "кліщі".

За його словами, аби оточити такий укріпрайон, як Авдіївка, окупантам треба по 10 – 15 кілометрів щонайменше на південь та північ ці "крила" розширювати. У ворога на це немає сил та засобів.

Він припускає, що ще декілька днів або тиждень ці "кліщі" повитягуються, після чого ми проведемо операцію з їх відсічення.

Можливо, навіть 2 маленькі "котли" вийде у наших військ, ми ці "кліщі" візьмемо в напівоточення,
– вважає полковник запасу.

Він зауважив, що подібний механізм оточення загрозливий для сторони, яка наступає, і, ймовірно, призведе до катастрофи. Тож у росіян є бойового потенціалу там ще приблизно на тиждень.

Військове зведення від Романа Світана: дивіться відео

У Росії колосальні втрати на фронті

Світан заявив, що наш Генштаб надає менші втрати ворога, ніж, зокрема, повідомляють західні видання. Так, сюди ще можна додати до ста тисяч бойовиків ПВК "Вагнера", яка через себе пропустила здебільшого ув'язнених. Приблизно стільки ж загинуло мобілізованих "Л/ДНР".

Полковник запасу пояснив, що останні не потрапляли у загальне зведення, допоки не ставали у стрій та починали вважатися, так би мовити, російськими військовослужбовцями.

Тобто загальна кількість загиблих навіть трохи більша, ніж дає наш Генштаб,
– зауважив Світан.

Але, додав військовий експерт, якщо рахувати, що співвідношення загиблих і поранених йде приблизно 1:3, то на цій війні постраждало щонайменше до мільйона росіян.

Війна в Україні: останні новини

  • Українські військові здійснюють наступальні дії на південь від Бахмута, зокрема, мають успіх в районах Кліщіївки та Андріївки. Речник Генерального штабу Збройних Сил України Павло Ковальчук розповів, що, зазнаючи великих втрат, ворог змушений перекидати на цей напрямок додаткові підрозділи.
  • Також наші захисники продовжують вибивати окупантів на Півдні. Як зазначила речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк, на лівому березі Херсонщини триває контрбатарейна боротьба, Сили оборони України відкидають противника.
  • Тим часом у Росії більшає проблем через війну проти України. У розвідці Великої Британії зауважили, що постійне збільшення витрат на ведення бойових дій сприяє інфляційному тиску всередині Росії.